Moto Tech

- Reklama -

Przepust czeka na remont

Po każdych większych opadach woda w Majdanie Starym uszkadza wjazd do posesji, podmywa nasyp i wymula podłoże. Dzieje się tak dlatego, że część miejscowości położona jest w zagłębieniu, a deszczówka napływa z wyżej położonych terenów. Funkcję odprowadzenia tej wody miałby pełnić rów i przepust, położony w ciągu drogi powiatowej, ale urządzenie melioracyjne jest od kilku lat zaniedbane, zarośnięte i nie spełnia swej roli. 

Sprawę tę kilkakrotnie podczas sesji Rady Gminy poruszał radny Krzysztof Blicharz. Zgłaszał on potrzebę remontu przepustu i prosił władze gminy o przekazanie apelu do zarządcy drogi. Sprawa jednak utkwiła w miejscu.  

- Reklama -

O możliwość remontu przepustu i naprawę drożności rowu zapytaliśmy Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju. – Sprawa niezwłocznie po złożeniu pisma przez mieszkańca (dokładnie w tym samym dniu) została sprawdzona w terenie przez kierownika Obwodu Drogowego. Zadanie zostało uwzględnione do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego razem z wieloma podobnymi pracami zabezpieczającymi w pasach dróg powiatowych, termin składania ofert 24.08.2016 r. – wyjaśnia Maria Góralska, dyrektor ZDP. 

– Na terenie czternastu gmin po ulewnych deszczach mamy wiele prac podobnego typu.  Obowiązują nas procedury zamówień publicznych. Temat będzie załatwiony w ramach naszych kompetencji – dodaje.

Jednocześnie Zarząd Dróg Powiatowych informuje, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych utrzymywanie zjazdów wraz ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych  do drogi. – Tworzenie się wyrw w jezdni i poboczach w większości przypadków wynika z zamulonych przepustów pod zjazdami do posesji prywatnych. Prosimy mieszkańców o zwracanie uwagi na stan przepustów pod zjazdami – dodaje pani dyrektor.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.