- Reklama -

- Reklama -

Przeprowadzka na finiszu

- Reklama -

Do budynku przy ul. Wira Bartoszewskiego 10 przeniesione są jednostki organizacyjne powiatu biłgorajskiego: Młodzieżowy Domu Kultury, Zespół Szkół Specjalnych i Ośrodek Interwencji Kryzysowej. OIK już funkcjonuje w nowym budynku. Trwa przeprowadzka MDK i ZSS. – Od 1 września obie placówki powinny rozpocząć działalność w nowej siedzibie – informuje Magdalena Szewczuk, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Zanim jednak nastąpiła przeprowadzka, budynek przeszedł gruntowny remont. W kwietniu br. samorząd powiatu biłgorajskiego ogłosił przetarg na przebudowę i adaptację pomieszczeń części budynku byłego Kolegium UMCS w Biłgoraju wraz z realizacją szybu windowego z dźwigiem windowym. Ofertę na wykonanie tej inwestycji złożyła firma SASS Zakład Remontowo Budowlany Produkcyjno-Handlowo-Usługowy z Biłgoraja. – Obecnie trwa procedura odbioru inwestycji – informuje rzecznik.

urząd MArszałkowski projekt

Wiadomo jednak, że Młodzieżowemu Domowi Kultury nie uda się wystartować z zajęciami wraz z nowym rokiem szkolny. Zajęcia rozpoczną się 12 września. Zapisy natomiast odbędą się w dniach 5-6 września od godz. 15.00 do 19.00 w budynku po byłym Kolegium UMCS przy ul. „Wira” Bartoszewskiego 10  (wejście od strony placu).

 Zajęcia w Kolegium odbywały się do końca czerwca minionego roku. Przez wiele lat było chlubą władz Biłgoraja. Teraz świeci pustkami. Działalność Kolegium Licencjackiego UMCS w Biłgoraju była wygaszana, co wynika z wymogów znowelizowanej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. W myśl ustawy rekrutacja do ośrodka zamiejscowego, jakim jest Kolegium Licencjackie, nie może być przeprowadzana, chyba że uczelnia podejmie decyzję o przekształceniu Kolegium w Filię bądź Wydział Zamiejscowy. Musiałyby jednak zaistnieć do tego przesłanki, czyli zainteresowanie młodzieży do studiowania w danym mieście. Nie udało się nakłonić innej uczelni, aby w Biłgoraju utworzyła swoją filię. Starosta podkreśla, że były próby ściągnięcia do Biłgoraja uczelni wyższej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.