- Reklama -

- Reklama -

Przeprowadzka do Holandii a ubezpieczenie na życie – czy jest potrzebne?

Ubezpieczenia zapewniają ochronę przed trudnymi do przewidzenia wypadkami. Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe, jest to jednak szczególnie polecana polisa, gwarantuje bowiem wsparcie i zabezpieczenie finansowe Twoich bliskich. Czym jest ubezpieczenie na życie w Holandii, jak działa i kiedy warto je rozważyć? Dowiecie się w poniższym artykule.

- Reklama -

Jak działa ubezpieczenie na życie w Holandii?

 

Holandia to kraj, do którego głównie w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy, wyjeżdża cała masa Polaków. Wysokie zarobki sprawiają, że w górę idą także koszty życia, przez co utrzymanie się w Holandii jest możliwe jedynie, jeśli zarabia się w odpowiedniej walucie. W razie jakichkolwiek problemów finansowych wsparcie od bliskich, którzy zostali w Polsce, prawdopodobnie okaże się za małe.

toyota Yaris

Ubezpieczenie na życie w Holandii to zabezpieczenie przed śmiercią ubezpieczonej osoby. Jeśli do niej dojdzie, z polisy zostanie wypłacona okrągła kwota 100 000 euro netto dla jej bliskich. Bez wskazania, dla kogo przeznaczone są środki, mogą one wejść w skład spadku po zmarłym.

Koszt wykupienia polisy ubezpieczeniowej różni się w zależności od osoby, jej wieku, czy stanu zdrowia. W rozeznaniu pomóc może internetowa porównywarka ubezpieczeń w Holandii. Co ważne, wysokość miesięcznej składki pozostaje taka sama przez cały okres ubezpieczenia. Jeśli więc zostanie ona wyznaczona dla młodej i zdrowej osoby, nawet w przypadku przyszłych chorób czy innych czynników, które normalnie podnoszą cenę składki, jej wysokość się nie zmieni.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kiedy ubezpieczenie na życie to dobry pomysł?

 

Kwota wypłacana z ubezpieczenia na życie ma służyć przede wszystkim bliskim ubezpieczonego. Polisy tego typu polecane są szczególnie wówczas, gdy utrata jednej z osób dorosłych może wywołać poważne problemy finansowe. Ubezpieczenie na życie warto wykupić między innymi:

  • mając na utrzymaniu niepełnoletnie dzieci, które do czasu uzyskania samodzielności potrzebują środków finansowych na pokrycie podstawowych potrzeb;
  • w przypadku rodzin, w których skład wchodzą osoby niepełnosprawne i wymagające opieki, w tym zarówno dzieci, jak i nawet seniorzy, którzy w przypadku śmierci jednego z opiekunów mogą wymagać umieszczenia w specjalistycznym ośrodku opieki;
  • kiedy osoba ubezpieczona zarabia znaczną część wszystkich dochodów rodzinnych, a utrata tych środków wiązałaby się z obniżeniem standardu życia czy innymi poważnymi i koniecznymi do wprowadzenia zmianami;
  • gdy ubezpieczony posiada zadłużenie i zobowiązania wymagające spłacenia, w tym także kredyty spisane na małżonków – środki wypłacone z polisy mogą wówczas pokryć wszystkie długi, zamiast obciążać nimi pogrążonych w żałobie bliskich zmarłego.

O ubezpieczeniu na życie często myśli się pod kątem środków przeznaczonych na pokrycie kosztów pochówku zmarłego. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że pełna suma ubezpieczenia to naprawdę duża kwota, która może przez pewien czas pomóc bliskim utrzymać znany im standard życia, regularnie spłacać pożyczki, kredyty, albo inne zobowiązania, czy wręcz uniknąć trudnych zmian życiowych związanych ze zbyt niskimi dochodami.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.