- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

-Przepraszam i dziękuję – burmistrz Biłgoraja żegna się z mieszkańcami

-Wyniku wyborów nie mogę odebrać inaczej jak nieudzielenie mi wotum zaufania i z pokorą przyjmuję decyzję Wyborców. No cóż? Trudno ! Albo się „wypaliłem”, albo nie spełniłem oczekiwań większości mieszkańców, albo nie umiałem zrobić kampanii - pisze burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Teraz będzie więcej czasu dla najbliższych, w tym psów. Janusz Rosłan kierował Biłgorajem od 2002 roku! Wkrótce długa rozmowa z burmistrzem w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

bardzo dziękuję Państwu za każdy oddany głos w pierwszej i drugiej turze wyborów, a przede wszystkim za wsparcie i życzliwość w niezwykle trudnej, brutalnej, przepełnionej nienawiścią i kłamstwami kampanii wyborczej. Dziękuję także za 21 najpiękniejszych lat mojego zawodowego życia. Praca dla miasta stała się jego częścią i nigdy nie kończyła się o 15.30. Również mój zastępca Jarosław Bondyra, skarbnik miasta oraz większość moich koleżanek i kolegów pracowali z przeogromnym poświęceniem – za co im z całego serca dziękuję. Wiem, że moje decyzje nie zawsze zadowalały wszystkich klientów Urzędu, ale mogę zapewnić, że nigdy nie miałem zamiaru skrzywdzić kogokolwiek, a jeżeli ktoś czuje się urażony bądź pokrzywdzony – przepraszam.

Wydaje mi się, że nasz Biłgoraj trochę się zmienił. Okazało się, że to co udało się zrobić, to jednak za mało. Wyniku wyborów nie mogę odebrać inaczej jak nieudzielenie mi wotum zaufania i z pokorą przyjmuję decyzję Wyborców. No cóż? Trudno ! Albo się „wypaliłem”, albo nie spełniłem oczekiwań większości mieszkańców, albo nie umiałem zrobić kampanii. Za to otrzymałem mnóstwo wzruszających SMS-ów, wiadomości z Messengera, e-maili, setki telefonów, w których pozytywnie oceniacie moją 21 letnią pracę. Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję!

Dziękuję również za głosy poparcia dla kandydatów na radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Janusza Rosłana. Nie zawiedziemy Państwa zaufania i będziemy pracować dla dobra Biłgoraja.

Bardzo serdecznie dziękuję również za śledzenie mojej strony na FB Janusz Rosłan Burmistrz Miasta Biłgoraja, za komentarze, polubienia, podpowiedzi i uwagi krytyczne. Z wiadomych względów zamykam tę stronę, natomiast moimi przemyśleniami będę się dzielił od czasu do czasu na mojej prywatnej stronie.

Jeszcze raz dziękuję, Wszystkich z całego serca pozdrawiam i do zobaczenia.

Janusz Rosłan

- Reklama -

22 Komentarze
 1. Anonim mówi

  jeden taki w wyborach robił za psa i jak wyszedł zszedł na psy

 2. Włodzimierz P mówi

  Panie Januszu!Kiedy 21 lat temu wręczałem Panu na uroczystej Sesji Rady Miasta zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Miasta Biłgoraj, obiecał Pan jego mieszkańcom , że włoży Pan wiele wysiłku w rozwój naszego pięknego miasta.Tak też się stało.W okresie tych ponad 20 lat nastąpił wielki skok cywilizacyjny,a to dzięki rozwojowi miasta we wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.Biłgoraj jest obecnie miastem przyjaznym dla ludzi,pięknym i ciekawym jednocześnie dla przyjezdnych.Jest to zasługą Pańskiej pracy i ludzi których Pan zatrudniał.Składajac z tego tytułu gratulacje chcę jeszcze raz podkreślić że dla większości mieszkańców miasta był Pan najlepszym włodarzem po przemianach ustrojowych w naszym kraju.Z całego serca dziękuję życząc dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  1. Alf mówi

   Tak pięknym że wszyscy młodzi stad uciekają bo miasto nie ma nic do zaoferowania. Zostali sami seniorzy tacy jak pan którzy wegetują w domach

   1. - mówi

    Może skończcie już z tą śpiewką o młodych uciekających bo jest to problem większości miast w Polsce i to dużo większych i „lepiej geograficznie” położonych niż Biłgoraj. Młodzi idą na studia do miast tzw. metropolii i najczęściej tam pozostają. Inny świat, inne życie – młodość ma swoje prawa. Tak było jest i będzie! Odszczekam moje spostrzeżenie jeśli Gleń swoim działaniem zwiększy i „odmłodzi” populację Biłgoraja.

 3. Anonim mówi

  popatrz janusz w lustro bo napewno czerwony się robisz, jaki jesteś sam wiesz najlepiej, teraz usiądź i przeanalizuj co po sobie zostawiłeś? zobaczysz ile osob ci teraz dzień dobry nie odpowie. 15 lat za długo, twoje ambicje były większe jak kompetencje, wypaliłeś się? napewno jako aktor przede wszystkim i doskonale to wiemy?

  1. - mówi

   Mów za siebie – ja ZAWSZE Panu Burmistrzowi się ukłonię i to nie z powodu zwykłych wymogów kultury osobistej, ale też za Jego zasługi dla Biłgoraja – wszyscy znajomi z innych miast po pobycie w Biłgoraju wręcz pieją nad wizerunkiem naszego miasta.

 4. - mówi

  Niestety Panie Januszu, ale masz typowe „przywary” ludzi inteligentnych i wykształconych, m.in. wrażliwość i empatię ale i taką postawę introwertyka „nie będę się zniżał do ich poziomu”, co niestety bardzo przeszkadza w chamskiej, zakłamanej walce wyborczej. No i współczuję Gleniowi – niełatwo będzie mu na stanowisku burmistrza dojść do takiego poziomu/elokwencji/klasy. Tym bardziej, że ma wokół siebie cwanych „politykierów” co z różnymi opcjami kumali się.

 5. - mówi

  To zdjęcie przy artykule to ilustracja konstatacji George Bernard Shaw: IM BARDZIEJ POZNAJĘ LUDZI, TYM BARDZIEJ KOCHAM ZWIERZĘTA.
  Mam nadzieję Panie Burmistrzu, że dbając o te niedołężne pieski i kotki w swoim domu, nie o wszystkich mieszkańcach Biłgoraja tak będziesz myślał.

 6. - mówi

  Na pocieszenie Panu Januszowi – jedna z konkluzji badań naukowych prof. W. Nowackiego …propaganda wyborcza żeruje przede wszystkim na głupocie elektoratu tumanionego krzykliwą reklamą i szokującymi imprezami wyborczymi. Naiwni wyborcy, oczekując zmian na lepsze, wierzą – kierując się złudną nadzieją, a nie logiką – w obietnice bez pokrycia składane przez kłamliwych polityków. Nawet w to, że najgłupszy kandydat stanie się po wygranych wyborach mężem opatrznościowym społeczeństwa, narodu oraz państwa i „dobrym paniskiem” dla pokrzywdzonych i ubogich. Bo, jak powiadają, głupi wszystko kupi.

 7. G123987 mówi

  Od 5 lat pisałem „ostatnia kadencja” i się ziściło! I bardzo dobrze, z UM rozstania nadszedł czas, czerwonych pogonił Wojtek w las! Myślę, że 22 lata to aż za długo. Zasiedział się Pan w UM jak Putin na Kremlu prawie ćwierć wieku. I dużo się Panu udało zrobić np. 48 mln zadłużenia miasta, zbiorowy exodus młodych ludzi, brak nowych przedsiebiorstw a co za tym idzie brak nowych miejsc pracy, utrudnianie obecnym w mieście przedsiebiorcom, całkowicie nielogiczna przebudowa ulic w Biłgoraju przez co miasto się korkuje,zabetonowanie miasta, sprzyjanie pewnej nacji itp. (można jeszcze długo wymieniać). Pycha kroczy przed upadkiem- ludzie dostrzegli jak sprawy się mają i podziękowali za takiego gospodarza. Pana „przepraszam” po takiej skali „działalności” to zdecydowanie za mało. Mam nadzieję, że przejdzie Pan na emeryturę i już nigdzie szkodzić nie będzie. Żegnam Pana bez żalu.

 8. - mówi

  Mówiłem Ci Burmistrzu przed wyborami, że ten hejt to tylko od zawistnych, małych ludzi, a normalni biłgorajanie docenią to co zrobiłeś dla tego miasta, jak świetnie je reprezentowałeś i zagłosują na Ciebie. Zagłosowali, ale było ich za mało. Życzę Twojemu następcy, żeby potrafił zachować Twoją klasę.

  1. Elo mówi

   same dogorywające grzyby na niego głosowały bo wiekszość takich w naszym miescie

   1. - mówi

    To co ty robisz jeszcze w tym mieście grzybów ? Przenieś się do JANOWA !:)

 9. Odważna mówi

  Już praktycznie były Pan Burmistrz miał świadomość krzywdzenia innych , słabszych . Pod krzywdzącymi decyzjami to on składał swój podpis ….

 10. G mówi

  Pan Burmistrz zaczął rządzić Biłgorajem mniej więcej kiedy się do niego przeprowadziliśmy z rodziną. Pamiętam jak wtedy wyglądał, jak wszędzie było brudno, szaro, wszystko niszczało. Teraz to miasto jest na prawdę piękne. Mając gości z Warszawy, Pomorza czy innych wydawało by się bogatszych rejonów byli oni zdumieni i zachwyceni miastem i otaczającą go naturą. Największym problemem miasta jest lokalizacja, gdyby Biłgoraj znajdował się przy jakimś dużym mieście albo chociaż głównej trasie to na pewno zarobki byłyby wyższe. Ja na szczęście pracuję zdalnie i mnie ten problem nie dotyczy i na prawdę chwalę sobie życie w Biłgoraju. Każdemu kto ma możliwość polecam powrót po studiach.

  1. DD mówi

   Ale po co tu wracac jak tu niema perspektyw i miejsc pracy? No chyba że każdy bedzie pracowal z domu jak pan

  2. Ciekawy mówi

   To co zrobić, aby poprawić lokalizację? Zapewne przesunąć miasto! Bo wybudować drogi, to w tym kraju za cholerę się nie da… 🙁

 11. Anonim mówi

  Zwyczajnie po ludzku: dzięki Panie Burmistrzu. Za to, że ma Pan klasę i jest normalnym, kulturalnym człowiekiem. Proszę nie zwracać uwagi na tych buraków oderwanych od pługa, po niepełnej szkole rolniczej. Tych prostaków, którzy są mocni tylko przed komputerem, a których żenującą wizytówką jest jedna z rodzin z powiatu biłgorajskiego …

  1. Piotr mówi

   czytając komentarz zastanawiam się, do której grupy Wać Pan się wpisujesz???

  2. Kojot mówi

   niezła odkleina xD

 12. Mieszkanka 36 mówi

  Dziękuję jako mieszkanka ! takiej odwagi brak niejednemu czlowiekowi! Ja Pana cenie bardzo, za przeciwstawienie się Pisowi, za posiadanie własnego zdania, za to ze tyle lat rządził Pan miastem bardzo dobrze ! Jest Pan dobrym czlowiekiem!

  1. Cyrk mówi

   Jakbym chciał obejrzeć tvn to włączyłbym telewizor i obejrzał. A tak miałem to samo w wykonaniu Burmistrza Miasta. Do dziś nie wiem czy ta praworządność już jest czy jeszcze nie do końca i czy na granicy Abdul czy inny Rahim nie płynie siedem dni i nocy. No ale pani Gromadzka mówiła, że wygrała praworządność a ten Bodnar to pewnie tylko wypadek przy pracy razem z Sienkiewiczem. Szkoda tylko tych dzieci w Gazie no ale nie można wszystkich zadowolić. No i flagi nie mają więc pewnie Burmistrz nie miał co wywiesić.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.