- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie opłatkowe w LOK (film)

W środowe popołudnie 15 stycznia w siedzibie Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków LOK oraz Związku Piłsudczyków RP.

- Reklama -

Wydarzenie to miało miejsce  przy ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju, uczestniczyli w nim: ks. Józef Michalik, komandor, porucznik, prezes biłgorajskiego oddziału Ligi Obrony Kraju Mirosław Tujak, członkowie Związku Piłsudczyków RP, członkowie Klubu Morsko-Rzecznego LOK, płk rez. Bogdan Kiełbasa rep. wojska pancerne, mjr rez. Józef Zwiernik rep. straż graniczną oraz pozostali członkowie i sympatycy Ligi Obrony Kraju.

Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Biłgoraju, Mirosław Tujak: 

Wszystkich zgromadzonych powitał prezes stowarzyszenia:  Związkowcy Piłsudczyków RP, szanowni panowie żołnierze rezerwiści Wojska Polskiego, spotkaliśmy się dzisiaj aby tak, jak co roku przełamać się opłatkiem, aby tradycji stało się zadość nasze stowarzyszenie co roku tego typu spotkania kultywuje. Nasi członkowie spotkają się na tej sali tradycyjnie jak co roku, aby przyjąć błogosławieństwo od księdza komandora i pomodlić się wspólnie w intencji działalności w imieniu członków tych którzy odeszli i tych którzy są i z nami współpracują – mówił Mirosław Tujak, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Biłgoraju.

– Uroczystość spotkania opłatkowego, jest to taki pięknym czasem, żeby się spotykać z okazji Bożego Narodzenia także i ten opłatek ciągle będzie oznaczał w tym czasie prawdę o przyjściu Chrystusa Zbawiciela na ziemię. Pragnę wyrazić podziękowanie i jednocześnie uznanie za postawę, za działalność, że to jest to fajne miejsce. Mamy ten rok rozpoczęty i niech Bóg błogosławi, strzeże i zachowa Was, abyśmy mogli się spotykać tutaj oraz w naszych kościołach – mówił ks. Józef Michalik z parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju.

Po wspólnej modlitwie, życzeniach i podzieleniu się opłatkiem odbyło się spotkanie noworoczne.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.