- Reklama -

- Reklama -

Przejścia nie będzie

Mieszkańców ulicy Żurawinowej i Janowskiej dzieli ruchliwa droga wojewódzka. Potrzebne jest przejście dla pieszych.

Radny Rady Miasta Biłgoraj Bogdan Kręt twierdzi, że potrzebne jest przejście dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 835. Napisał w tej sprawie interpelację do władz miasta. Chce on podjęcia działań, zmierzających do wykonania przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów na skrzyżowaniu. Powstać ono miałoby na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. Janowską i Żurawinową. Mieszkańcy tych ulic skarżą się na duże utrudnienia dotyczące przekraczania pieszo drogi wojewódzkiej. Odpowiednio oznakowane przejście poprawiłoby bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów

Przejścia jednak nie będzie. – Ze względu na brak zorganizowanego ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie drogi wojewódzkiej jest niemożliwe. W związku z powyższym wniosek opiniuję negatywnie – twierdzi Piotr Michalczyk, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej.

- Reklama -

To nie pierwsze starania radnego o wybudowanie takiej inwestycji. Już w 2018 roku interpelacje radnego trafiały do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Wówczas również decyzja była odmowna. Podkreślono, że inwestycja była niemożliwa do wykonania ze względu na brak zorganizowanego ciągu pieszo-rowerowego po prawej stronie drogi wojewódzkiej.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.