Michałek Żak

- Reklama -

Przegrana i zwycięstwo Łady

W minionym tygodniu piłkarze Łady 1945 Biłgoraj rozegrali dwa mecze ligowe na własnym boisku. W środę, 7 czerwca, przegrali 0:2 z Powiślakiem Końskowola. Zaś w sobotę, 10 czerwca, pokonali 3:1 Włodawiankę Włodawa.

Piłkarze Powiślaka Końskowola przed środowym meczem nie byli jeszcze pewni utrzymania, więc każda zdobycz punktowa była dla nich bardzo cenna. To spotkanie miało dwie zupełnie różne połowy – pierwszą, w której na murawie nie działo się właściwie nic ciekawego i drugą, w której przewagę osiągnęli goście. Wykazali się oni większym zaangażowaniem i motywacją i zasłużenie wygrali. Pierwszą bramkę dla Powiślaka zdobył Patryk Grzegorczyk, wykorzystując skutecznie rzut karny. Na 2:0 podwyższył Mateusz Kamola, który strzelił celnie z rzutu wolnego. Najlepszą sytuację dla gospodarzy miał Jurij Perin, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Łada w pełni zrehabilitowała się za środową porażkę, wygrywając w sobotę z Włodawianką Włodawa 3:1. Wszystkie bramki dla Łady zdobył Patryk Dorosz. Pierwszą bramkę zdobył strzałem głową, drugą mocnym strzałem z dystansu, a trzecią z rzutu karnego. Przy odrobinie szczęścia Patryk mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale tym razem piłka trafiła w słupek.

W następnej (ostatniej) kolejce Łada 1945 Biłgoraj zagra na wyjeździe z Polesiem Kock

Łada 1945 Biłgoraj – Powiślak Końskowola 0:2 (0:0)

- Reklama -

Bramki: Patryk Grzegorczyk 51 k., Mateusz Kamola 78.

Łada: Szawara – Mielniczek, Sobótka, Mulawa, Kuliński, Misiarz, Stetskiv (58 Konopka), Mazurek, Czok (46 Gontarz), Dorosz, Perin.

Łada 1945 Biłgoraj – Włodawianka Włodawa 3:1 (1:1)

Bramki: Patryk Dorosz 43, 74, 77 k. – Paweł Soroka 45.

Łada: Strzelczyk – Mielniczek (78 Myszak), Sobótka, Mulawa, Kuliński (72 Poliwka), Misiarz (55 Czok), Mazurek, Stetskiv (60 Konopka), Rataj, Dorosz, Perin.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.