- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przegląd pieśni pokutnych i pasyjnych w Korytkowie Dużym

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią ponownie zabrzmiały pieśni pokutne i pasyjne w Korytkowie Dużym.

- Reklama -

Tradycyjnie od 2014 roku w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym odbył się Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w wykonaniu chórów Ziemi Biłgorajskiej.
W tej edycji koncertu wzięły udział: Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”, Chór parafii pw. św. Jana Nepomucena i M-GOK we Frampolu, Chór „Cordis” parafii pw. Świętej Trójcy i WNMP w Biłgoraju, Chór „Cantate Deo” parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór parafii pw. MBB w Korytkowie Dużym i GOK w Biłgoraju oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Każdy chór wykonał po trzy pieśni pasyjne lub pokutne. W tym roku organizatorzy zrezygnowali ze wspólnego wykonania dwóch pieśni, jak to było do tej pory, spowodowane to było troską o zdrowie wykonawców.
Głównym przesłaniem koncertu była wspólna modlitwa o pokój na Ukrainie, z prośbą Dobrego Boga o opiekę nad całym narodem ukraińskim oraz nad całym światem.
Organizatorzy koncertu to Chór parafii pw. MBB w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Parafia pw. MBB w Korytkowie Dużym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.