Euroopieka baner główny

- Reklama -

Przedszkole do remontu

Przetarg na termomodernizację przedszkola w Józefowie rozstrzygnięty. Prace będą kosztować prawie 660 tysięcy złotych, z czego większość będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Przedszkole w Józefowie zostało wybudowane na początku lat 90., a termomodernizacja ma znacznie ograniczyć koszty jego utrzymania. Trzeba m.in. docieplić fundamenty, ściany i strop, wymienić kocioł gazowy i centralne ogrzewanie, a także zamontować nowe oświetlenie LED i prawie 30 paneli fotowoltaicznych, wykonać nową elewację oraz nawierzchnię na schodach i części tarasu.

- Reklama -

Wszystkie prace mają być wykonane do końca wakacji, a do 85 procent kosztów inwestycji Gmina Józefów otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

W tym samym budynku powstanie pierwszy żłobek samorządowy dla dzieci w wieku do 3 lat z placem gier i zabaw. – Na ich potrzeby chcemy dostosować jedno z pomieszczeń oraz wyposażyć w zabawki i pomoce dydaktyczne – podkreśla Burmistrz Józefowa Roman Dziura. Szacunkowa wartość tego projektu wraz z zatrudnieniem personelu przekracza 1 milion 100 tysięcy złotych, z czego do 95 procent kosztów kwalifikowalnych będzie stanowić dotacja z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Reklama -

1 komentarz
  1. a Ty mówi

    Czym to jest stężone? sznurkami? 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.