Automax

Przedszkolaki witają wiosnę!

Bartek Tratkiewicz

Wiosnę można rozpoznać po pąkach, jakie pojawiają się na drzewach. Jest wtedy zielona trawka i jest bardzo mało śniegu albo go nie ma już w ogóle. Przylatują wtedy do nas ptaszki różne. Najbardziej jednak lubię zimę, bo można się wtedy rzucać kulkami ze śniegu i lepić bałwana. Ale wiosna też jest fajna, można zrobić sobie ogródek.

Tomek Grzyb

Wiosną przylatują ptaszki, motylki i są małe króliczki. Ze śniegu przebijają się tulipany, są one takie małe. Mają one bardzo różne kolory, są bardzo kolorowe. Wychodzi się wtedy na spacer z marzanną. Marzanna to taka dziewczynka, która jest ze słomy. Zostawia się ją pod przedszkolem i przychodzi tam po nią pani zima.

Nadia Gura

Jak przychodzi wiosna, to pojawiają się pierwsze kwiatki. Rosną wtedy tulipany, przebiśniegi i fioletowe krokusy. Kwiatków, które rosną w lesie, nie można zrywać, bo są one chronione. Zrywać można te, które rosną w ogródkach. Jest też takie przysłowie "w marcu jak w garncu". To oznacza, że pory roku się mieszają jak zupa w garnku.

Aleks Kropop

Dzisiaj walczy zima kontra wiosna. Wychodzi się na spacer, żeby zobaczyć kto wygrał. Zostawia się marzannę i jak zima ją zabierze, to oznacza, że wygrała wiosna. Moją ulubioną porą roku jest lato. Można wtedy chodzić w krótkich spodenkach i mieć urodziny na dworze. Urodziłem się w sierpniu, dlatego nie mogę się już doczekać lata.

Asia Żebrowska

Wiosną ogródki stają się bardzo kolorowe. Moja mama ma taki ogródek. Pomagam jej przy sadzeniu kwiatków. Moja ulubione to tulipany, najładniejsze są koloru białego. Mój ogródek jest bardzo kolorowy. Lubię wiosnę, bo dzień szybciej wstaje. Kiedy jadę do przedszkola, to już jest widno, a w zimie jak wstaję, to jest jeszcze noc.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.