- Reklama -

- Reklama -

Przedszkolaki ruszają dziś w teren (WIDEO, FOTO)

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy swoją postawą i wiedzą na temat ekologii z pewnością zawstydzają niejednego dorosłego. Zapewniamy, że dzieciaki swoje słowa przekładają na czyny i dziś ruszyły w teren, by to udowodnić.

- Reklama -

Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki z zerówki w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy idą dziś sprzątać swoją okolicę. Przed wyjściem opowiedziały nam jeszcze czym jest ekologia i dlaczego trzeba dbać o przyrodą.

 

Specjalnie dla czytelników Nowej Gazety Biłgorajskiej zaśpiewały również piosenkę

 

 

 

 

 

Zosia: Dzień Ziemi jest 22 kwietnia. Tego dnia sprzątamy naszą całą okolicę. Tego dnia trzeba posprzątać całą planetę. My nie damy rady, ale jakby tego dnia wszystkie przedszkolaki posprzątały swoje okolice, to cały świat byłby czysty. Warto jest to zrobić, pewnie wszystkie dzieci będą tego dnia sprzątać.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zuzia: Z okazji Dnia Ziemi my wszyscy z zerówki w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy sprzątamy śmieci. Robimy to, żeby nasza okolica była czysta i wysprzątana. Robimy to dla Ziemi i dla wszystkich ludzi.

 

Juliusz: Z tym segregowaniem to chodzi o to, że te zużyte butelki i inne rzeczy można przerobić na coś innego. A żeby to przerobić, to trzeba posegregować śmieci i wrzucić je do kolorowych kontenerów: papier do niebieskiego, metal i plastik do żółtego, szkło do zielonego i białego, bo to zależy od koloru szkła i jeszcze jest brązowy. Do brązowego wrzucamy różne odpady na przykład ogryzki z jabłka, skoszoną trawę, stare drzewo, tylko nie może być pomalowane farbą.

 

Rozalka: Wszystkie starszaki z zerówki są przyjaciółmi przyrody. To znaczy, że posprzątamy okolicę i cały rok dbamy o przyrodę. Wrzucamy śmieci w odpowiednie kosze na śmieci, nie depczemy trawy, nie łamiemy gałęzi. Mamy też przyjaciela dąbka koło szkoły i chodzimy do niego często, odwiedzamy go i sprawdzamy, czy rośnie.

 

 

(…)

Co jeszcze o przyrodzie wiedzą przedszkolaki? Wszystkie wypowiedzi uczniów zerówki ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy przeczytacie w najbliższy wtorek tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.