- Reklama -

Przedszkolaki pomagają leśnym zwierzętom

Julcia Szuper

Jak jest zima, to trzeba karmić zwierzęta w lesie. Trzeba dokarmiać dziki, liski i sarny. Dziki jedzą na przykład żołędzie. Siano jedzą sarenki. A liski to najbardziej lubią jeść kurki z kurnika. One tak podkradają kury, bo są mięsożerne. Ptaszkom trzeba też dawać ziarenka do karmnika.

Stasio Mosur

Dzisiaj było w przedszkolu spotkanie z panem leśniczym. Pokazywał nam, jakie zwierzątka mieszkają w lesie. Na obrazkach widzieliśmy dzika, sarenkę i rysia. Był też tata sarenka, on miał takie bardzo duże rogi. Kiedyś widziałem sarenkę, jak uciekała do lasu.

Oskarek Koper

Pan leśniczy był ubrany w zieloną marynarkę i zielone spodnie. On pracuje w lesie, tam chodzi i dokarmia zwierzęta. Przyniosłem dzisiaj dla zwierzątek jabłka, słoninę, taką karmę ziarenkową i chlebek. Pan leśniczy zaniesie te wszystkie rzeczy zwierzątkom do lasu. 

Oliwka Ziobrowska

Pan leśniczy opowiadał nam dzisiaj o wilkach. Mówił, że wilki zjadają chore sarenki, bo bardzo lubią mięsko. Potem inne sarenki już się nie zarażą. W naszym lesie jest kilkanaście wilków. Pan nam mówił, że wilki boją się ludzi i jak poczują ludzki zapach, to szybko uciekają.

- Reklama -

Dominik Oleszczak

Przyniosłem dla leśnych zwierzątek marchewkę. Marchewki najbardziej lubią jeść zajączki. Sarenki lubią jeść chlebek, dziki jedzą żołędzie, a wilki lubią mięsko. Zwierzątkom trzeba dawać jeść. Ja mam chomika i też razem z tatą go dokarmiamy. On lubi ziarenka i skórki.

Lenka Stec

W lesie mieszkają dziki, sarenki, jelenie i łosie. Trzeba je w zimie dokarmiać, bo wszystko jest przykryte lodem i śniegiem. Ja w domu mam dwa psy, które wabią się Kira i Leon. Razem z moim bratem Gabrysiem dajemy im jeść. Próbuję je nauczyć aportować.

Klara Wardach

Bardzo mi się podobało, jak dzisiaj odwiedził nas pan leśniczy. Najbardziej podobało mi się, jak mówił o wilkach. Wilki jedzą chore sarenki. Dzięki temu zdrowe sarenki się od nich nie zarażają. Widziałam kiedyś lisa. On miał taki długi pyszczek i długi, rudy ogon.

Bartoszek Czerw

W lesie mieszka bardzo dużo różnych zwierząt. Są tam lisy, dziki, jelenie, łosie i sarenki. Dla zwierzątek przyniosłem chlebek. Pan leśniczy mówił, że najbardziej lubią go sarenki. A dla ptaków buduje się w zimie karmniki, mamy takie w przedszkolu. Wsypuje się tam ziarenka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.