- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przedszkolaki pędzle w dłoń! Jest konkurs dla młodych malarzy

Roztoczański Park Narodowy zaprasza do konkursu dzieci z gmin sąsiadujących z Roztoczańskim Parkiem Narodowym oraz dzieci z całej Polski. Jaki to konkurs? W 120. rocznicę urodzin wybitnej malarki Aleksandry Wachniewskiej Roztoczański Park Narodowy organizuje Przegląd Prac Plastycznych pod hasłem "Sto dwadzieścia odcieni jesieni".

- Reklama -

 

Zapraszając do udziału w przeglądzie jego organizatorzy przypominają słowa Aleksandry Wachniewskiej, która o swoich malarskich inspiracjach mówiła:

„Dla mnie jesień w bukowym lesie jest najpiękniejszą porą roku. Tym bardziej, że nasze bukowe lasy mają dużo jodeł, i zestawienie tych dwóch barw, tej ciemnej zieleni jodeł i złota przechodzącego aż do brązu poprzez pomarańczowe wszystkie tony jest niepowtarzalnie coś pięknego i ja lubię malować jesień w naszych lasach”.

Nawiązując do tych słów RPN zachęca do pracy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Ich propozycje będą oceniane w dwóch kategoriach – autorów z gmin sąsiadujących z parkiem i pozostałych plastyków.

- Reklama -

Prace należy przekazać osobiście albo wysłać tradycyjną pocztą na adres: Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN, ul. Plażowa 3, 22-470 Zwierzyniec.

W ramach przeglądu odbędą się również warsztaty, które poprowadzi artysta plastyk.

Termin przyjmowania prac i zgłoszeń na warsztaty upływa 10 listopada, zajęcia odbędą się 22 listopada, a najciekawsze propozycje zostaną zaprezentowane na wystawie, której otwarcie jest planowane 7 grudnia w OEM RPN w Zwierzyńcu – informują organizatorzy. 

Pełny regulamin jest dostępny na stronie: roztoczanskipn.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 687 22 86 wewnętrzny 367 albo mailowo pisząc na adres: edukacja_mp@roztoczanskipn.pl.

info. RPN, foto: http://artandsoulpreschool.blogspot.com

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.