Telc B2

- Reklama -

Przedszkolaki na start

To tytuł projektu realizowanego przez gminę Goraj. Dzięki środkom zewnętrznym przedszkolaki będą miały lepsze warunki, aby się rozwijać.

W środę 20 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie wójt gminy Goraj Antoni Łukasik podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Przedszkolaki na start! – Tworzenie nowych miejsc przedszkolnych w gminie Goraj”.

Projekt skierowany będzie do najmłodszych mieszkańców – przedszkolaków w wieku 3 i 4 lat. W ramach projektu wykonany zostanie nowy plac zabaw, nowoczesne wyposażenie kuchni, sprzęt multimedialny, meble oraz zabawki dla najmłodszych. Ponadto poprzez szkolenia podniesione zostaną kompetencje nauczycieli. Planowane do realizacji zajęcia dodatkowe przyczynią się do wyrównania deficytów oraz zwiększenia kompetencji społecznych dzieci w wieku przedszkolnym.

- Reklama -

Warto zaznaczyć, że gmina Goraj po raz drugi otrzymała już dofinansowanie unijne na podwyższenie standardów edukacji przedszkolnej najmłodszych mieszkańców gminy Goraj. W 2017 r. pozyskała ponad 740 tys. zł

Wartość zadania to 211 tys. zł, a otrzymane dofinansowanie wyniesie 180 tys. zł.

Zadanie będzie realizowane w ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.