- Reklama -

- Reklama -

Przedszkola pozwały do sądu miasto Biłgoraj

Walka między prywatnymi przedszkolami a Urzędem Miasta nabiera mocy. Przedszkola pozwały miasto na 1 mln 213 tys. zł. Natomiast Miasto żąda od przedszkoli zwrotu 1 mln 539 tys. zł zwrotu dotacji. O co tak na prawdę chodzi w tym sporze?

- Reklama -

Jak wyjaśniał ostatnio skarbnik Biłgoraja – Roman Żuk, przedszkola publiczne otrzymują  dotację na 1 ucznia w wysokości  931 zł miesięcznie, a przedszkola niepubliczne  75 proc. podstawy czyli 698 zł miesięcznie. Do tego wszystkie  placówki na każdego ucznia niepełnosprawnego (niepełnosprawność sprzężona z autyzmem) dostają  miesięcznie 5122zł.  Za inne rodzaje niepełnosprawności dotacje wahają się od 1941 zł do 452zł miesięcznie na dziecko.

- Reklama -

Skarbnik podsumował, że łącznie przedszkola pozwały miasto Biłgoraj na 1mln 720 tys. zł. plus odsetki, a wszystkie spory są na etapie pierwszej instancji.

 -Ani złotówki z tych kwot nie wypłaciliśmy. Jedno roszczenie wypłacono, ale ta sprawa znajduje się teraz  przed Sądem Najwyższym – podsumował Żuk.Oprócz sporów cywilnych,  toczą się  jeszcze liczne spory w sądach administracyjnych. Tutaj spawy dotyczą głównie dotacji na niepełnosprawne 6-latki.

-Wszystkie orzeczenia sądów administracyjnych nie spowodowały, że musieliśmy zapłacić chociaż złotówkę. Przeprowadzamy moc kontroli, to trwa 7-8 lat. Te postępowania są bardzo skomplikowane – wyjaśnił Żuk.

Skarbnik podsumował, że na chwilę obecną trwają:  3 kontrole, 12 postępowań administracyjnych i  2 postępowania przed sądami administracyjnymi.

(…)

Więcej o sprawie w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Już we wtorek szukajcie w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim. Czekamy także na maile od mieszkańców. W każdej sprawie: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

fot. Akademia Przedszkolaka

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.