Romańczuk kandydat Eurowybory

- Reklama -

- Reklama -

Przedszkola pozwały do sądu miasto Biłgoraj

Walka między prywatnymi przedszkolami a Urzędem Miasta nabiera mocy. Przedszkola pozwały miasto na 1 mln 213 tys. zł. Natomiast Miasto żąda od przedszkoli zwrotu 1 mln 539 tys. zł zwrotu dotacji. O co tak na prawdę chodzi w tym sporze?

- Reklama -

Jak wyjaśniał ostatnio skarbnik Biłgoraja – Roman Żuk, przedszkola publiczne otrzymują  dotację na 1 ucznia w wysokości  931 zł miesięcznie, a przedszkola niepubliczne  75 proc. podstawy czyli 698 zł miesięcznie. Do tego wszystkie  placówki na każdego ucznia niepełnosprawnego (niepełnosprawność sprzężona z autyzmem) dostają  miesięcznie 5122zł.  Za inne rodzaje niepełnosprawności dotacje wahają się od 1941 zł do 452zł miesięcznie na dziecko.

Skarbnik podsumował, że łącznie przedszkola pozwały miasto Biłgoraj na 1mln 720 tys. zł. plus odsetki, a wszystkie spory są na etapie pierwszej instancji.

urząd MArszałkowski projekt
 -Ani złotówki z tych kwot nie wypłaciliśmy. Jedno roszczenie wypłacono, ale ta sprawa znajduje się teraz  przed Sądem Najwyższym – podsumował Żuk.Oprócz sporów cywilnych,  toczą się  jeszcze liczne spory w sądach administracyjnych. Tutaj spawy dotyczą głównie dotacji na niepełnosprawne 6-latki.

-Wszystkie orzeczenia sądów administracyjnych nie spowodowały, że musieliśmy zapłacić chociaż złotówkę. Przeprowadzamy moc kontroli, to trwa 7-8 lat. Te postępowania są bardzo skomplikowane – wyjaśnił Żuk.

Skarbnik podsumował, że na chwilę obecną trwają:  3 kontrole, 12 postępowań administracyjnych i  2 postępowania przed sądami administracyjnymi.

(…)

Więcej o sprawie w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Już we wtorek szukajcie w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim. Czekamy także na maile od mieszkańców. W każdej sprawie: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

fot. Akademia Przedszkolaka

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.