- Reklama -

Przedszkola do remontu

Biłgorajskie przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę. "Przedszkola przyjazne dzieciom" to nazwa projektu, na które miasto Biłgoraj otrzymało dofinansowanie. Dzięki temu pobyt w przedszkolu dla najmłodszych mieszkańców miasta będzie jeszcze przyjemniejszy.

Władzom miasta udało się uzyskać dofinansowanie do projektu "Przedszkola Samorządowe w Biłgoraju – przyjazne dzieciom". Dzięki temu wszystkie przedszkola przejdą gruntowną metamorfozę. Co się zmieni? W ramach zadania przewiduje się m.in.: modernizację podłóg i łazienek w salach, montaż mat amortyzujących na placu zabaw, remont ścieżek na placu przedszkolnym, wykonanie placów zabaw, wymianę oświetlenia na LED, monitoring, instalacje solarne, sieci komputerowe oraz dostawę nowych mebli, komputerów i kompletów strojów ludowych dla dzieci.

- Reklama -

Całkowita wartość projektu to kwota bliska 1 mln zł. Dofinansowanie wynosi ponad 830 tys. zł. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu miasta. Termin zakończenia zadania został ustalony do 31 sierpnia 2017 r. Prace w większości wykonywane będą podczas wakacji.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.5 Infrastruktura przedszkolna.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.