- Reklama -

- Reklama -

Przedsiębiorcy zwolnieni od podatku

Pandemia koronawirusa odbija się negatywnie na przedsiębiorcach. Zaoszczędzić mogą na płatnościach podatku od nieruchomości.

Tarnogrodzcy radni zwolnili przedsiębiorców od podatku od nieruchomości należnego za położone na terenie gminy: grunty oraz budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dotyczy to przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Zwolnienie dotyczy podatku od nieruchomości należnego za okres obowiązkowego zakazu prowadzenia działalności nie dłużej niż za okres: luty – maj 2021 roku.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości dotyczy przedsiębiorców, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

1) w dniu 1 lutego 2021 r. prowadzili działalność gospodarczą;

2) zostali  objęci całkowitym zakazem prowadzenia działalności gospodarczej, związanym ze skutkami epidemii COVID-19;

- Reklama -

3) płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19;

4) nie posiadali na dzień 31 grudnia 2020 r. zaległości: w podatku od nieruchomości, od środków transportowych, podatku rolnym i podatku leśnym.

Przedsiębiorca, który spełnił te warunki, powinien złożyć w terminie do dnia 15 maja 2021 r. oświadczenie o pogorszeniu płynności finansowej w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Dołączyć do tego należy informację dotyczącą otrzymanej pomocy publicznej rekompensującej negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19.

Podjęcie uchwały pozwala na poprawienie płynności finansowej przedsiębiorców, którzy w okresie zakazu nie mogli prowadzić działalności gospodarczej – argumentowali radni.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.