- Reklama -

- Reklama -

Przedsiębiorca stracił zakład pracy

W minionym tygodniu deszcze i burze nie oszczędzały naszego powiatu. Doszło do wielu podtopień oraz pożarów.

- Reklama -

 

25 czerwca o godz. 3.00 w Długim Kącie wybuchł pożar. Od uderzenia pioruna zapalił się tartak. Jego właściciel stracił dorobek całego życia, który odziedziczył po ojcu i prowadził przez 40 lat. W budynku znajdowały się maszyny (specjalistyczne pilarki i szlifierkę do obróbki drewna), ciągnik rolniczy, ładowarka i wózek widłowy. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych.

- Reklama -

W pomoc przedsiębiorcy włączył się miejscowy samorząd jak również lokalna społeczność. – Właściciele zostali bez potrzebnego sprzętu do dalszej pracy. Zatrudniają ludzi. Może ktoś miałby pożyczyć tego typu sprzęt. To są bardzo dobrzy ludzie, sami niejednokrotnie tym sprzętem pomagali mieszkańcom. Teraz to oni potrzebują pomocy – mówi jeden z mieszkańców gminy.

Burmistrz Józefowa Roman Dziura skierował list do wojewody lubelskiego i marszałka województwa z prośbą o pomoc  w odtworzeniu parku maszynowego i kontynuowaniu działalności. – Poszkodowany przedsiębiorca zasługuje na pomoc także dlatego, że on sam i członkowie jego rodziny chętnie włączają się w różne inicjatywy społeczne, udzielając zarówno wsparcia finansowego, jak i rzeczowego oraz bezpośrednio angażują się w organizację imprez kulturalnych i działalność miejscowego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Zakątek Roztocza” – napisał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.