- Reklama -

Przebudowy nie będzie

Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Powodem niebezpieczeństwa ma być linia elektryczna biegnąca wśród zabudowań. PGE twierdzi, że przeglądy okablowania prowadzone są na bieżąco i zagrożenia nie ma

Według mieszkańców osiedla Bagienna w Biłgoraju konieczne jest dokonanie przeglądu  słupów i linii energetycznej średniego zasięgu w osiedlu oraz ujęcie w planach inwestycyjnych przebudowy tych linii znajdujących się w ulicach: Energetyczna, Północna, Zarzeczna, Miła i ich okablowania. – Linia była wybudowana dość dawno i stan techniczny słupów budzi obawy mieszkańców osiedla, bo na słupach występują ubytki materiału. Przykładem może być słup energetyczny znajdujący się naprzeciwko posesji przy ul. Północnej, gdzie mieszkanka obawia się o bezpieczeństwo domowników – interweniuje Bogdan Kręt, radny Rady Miasta Biłgoraj.

Burmistrz Janusz Rosłan w tej sprawie skierował pismo do PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny w Zamościu. Zwrócił się z prośbą o dokonanie przeglądu technicznego linii oraz podjęcie działań w kierunku wyeliminowania ewentualnego zagrożenia. – Proszę również o ujęcie przebudowy tych linii w planach inwestycyjnych waszej Spółki, z uwzględnieniem możliwości zastosowania urządzeń doziemnych oraz wyniesienia ich poza obszar mieszkalny, np. wzdłuż tzw. obwodnicy północnej – zasugerował burmistrz.

- Reklama -

Jak się okazuje, prace eksploatacyjne na linii 15kV “Biłgoraj 3” prowadzone są na bieżąco, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami oraz Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej. – Przedmiotowe urządzenia elektroenergetyczne średniego napięcia służą obecnie do dostarczania energii elektrycznej do odbiorców PGE Dystrybucja S.A., a ich stan techniczny oceniamy jako dobry. Linia nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla osób postronnych oraz mienia i obecnie nie jest przewidziana w planie inwestycyjnym do przebudowy – twierdzi  Jacek Milczuk, zastępca dyrektora PGE Odział Zamość. Dodaje, że linia ta zostanie ujęta w planach inwestycyjnych PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość i przebudowana na kablową ziemną w miarę posiadanych środków finansowych przeznaczonych na realizację tego typu zadania.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.