- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przeboje Piaf, Greco, Aznavour w Biłgoraju

Yaga Kowalik zaśpiewa przeboje trójki niezwykłych osobowości francuskiej estrady: Edith Piaf, Juliette Greco i Charlesa Aznavour`a. W koncercie nie zabraknie zatem tak znanych i lubianych piosenek jak: "Milord", "Dwie gitary", "La Boheme". Pomiędzy piosenki w języku francuskim artystka wplata sentencje w języku polskim przybliżające ich treść i atmosferę. Poprzez swoją interpretację utworów piosenkarka przeniesie publiczność w klimat francuskiej bohemy, paryskich kafejek i urokliwych krętych uliczek paryskiego Montmartre`u.

Artystce towarzyszyć będą dwaj znakomici muzycy Michał Półtorak (skrzypce) oraz Walentyn Dubrowskij (akordeon).

- Reklama -

Jaga Kowalik – Yaga jest kompozytorką i wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i prestiżowej paryskiej Conservatoire Mobel prowadzonej przez Alice Dona.

Podczas pobytu we Francji uległa fascynacji twórczością Barbary, czyli Monique Serf, wybitnej poetki, kompozytorki i piosenkarki zmarłej w 1997 r. Yaga opracowała jej piosenki i z powodzeniem prezentowała je na scenach w całej Polsce.

Występowała także na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Obecnie związana jest ze sceną krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.