Prowadzenie w lidze

Świetne otwarcie nowego sezonu w wykonaniu Spartan w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików, która odbyła się w sobotę na Aqua Lublin. Nasi młodzi przedstawiciele zdecydowanie wygrali pierwszą odsłonę tej prestiżowej pływackiej imprezy. Należy podkreślić, że ten wyczyn udał się naszym pływakom po raz pierwszy.  W roku w 2019 zostanie rozegranych 5 rund, kolejna już 6 kwietnia w Biłgoraju. Liczymy na potwierdzenie dominacji Sparty na własnym terenie.

Na tak dobry wynik drużyny miały wpływ udane straty naszych zawodników. Oprócz wysokich lokat należy się cieszyć z wartości osiąganych czasów. Nasi pływacy poprawili  liczne rekordy klubu, a mamy dopiero styczeń czyli początek sezonu. Zarówno indywidualnie jak i w sztafetach Spartanie stawali na podium. Najlepiej wypadł Paweł Bury, który w kategorii Młodzik wygrał 200 metrów stylem klasycznym oraz był trzeci na 200 metrów stylem grzbietowym. Drugie miejsca w swoich najlepszych startach zajęli Maja Łukaszczyk (50 kraul), Paweł Wołoszyn (200 klasyczny) i Miłosz Jagosiak (100 grzbietowy). Na najniższym miejscu podium uplasował się Nataniel Kobak (100 grzbietowy). Solidne punkty do klasyfikacji ogólnej dołożyli Ci, którzy zajęli miejsca zaraz za podium. Czwarte lokaty – nielubiane przez sportowców były udziałem Julii Dunko (200 klasyczny), Mileny Pintal (200 dowolny) oraz o rok młodszego Marcela Jończaka (100 grzbietowy). Sukces w pierwszej rundzie przypieczętowały nasze sztafety. Tryumfowała ekipa 12-latków na dystansie 4×50 metrów stylem dowolnym mix (Wasąg, Obszyński, Barwińska, Papierz), drugie miejsce nasi zajęli w konkurencji 4×50 metrów zmiennym mix (Cieślak, Wołoszyn, Duńko, Bury). Również drugą lokatę minimalnie przegrywając z Lublinianką, zajęła sztafeta 11-latek stylem dowolnym (Łukaszczyk, Swacha, Staszczak, Pintal).

Szczegółowe wyniki na stronie klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się w Biłgoraju 6 kwietnia, gorąco wszystkich zapraszamy.