- Reklama -

- Reklama -

Protetyka – nowoczesne metody wypełniania braków w uzębieniu

Wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych często panuje błędne przekonanie, że protetyka to dział stomatologii skierowany w głównej mierze do osób starszych. Prawdą jest, że utrata zębów w podeszłym wieku jest całkowicie naturalnym procesem, w związku z czym pacjentami poradni protetyki stomatologicznej często bywają osoby starsze. Jednak w rzeczywistości protetyka może służyć osobom w każdym wieku i z różnymi problemami związanymi z estetyką zębów. Co więcej, współczesna stomatologia ma do zaoferowania pacjentom wiele nowoczesnych metod wypełniania braków w uzębieniu, które mogą zadowolić najbardziej wymagających pacjentów. Oto krótki przegląd szerokiego wachlarzu metod odtwarzania utraconych zębów.

- Reklama -

Nowoczesne protezy zębowe

Protezy zębowe to od dawien dawna stosowany środek zaradczy w przypadku licznych braków zębowych lub całkowitego bezzębia. Na przestrzeni lat protezy zębowe przeszły jednak ogromną metamorfozę – współczesna protetyka wykorzystuje nowatorskie i coraz bardziej zaawansowane technologie, by spełniać wszelkie oczekiwania pacjentów, dla których braki w uzębieniu stanowią prawdziwą traumę. Nowoczesne protezy zębowe różnią się od protez starszego typu przede wszystkim materiałem wykonania, który sprawia, że proteza jest znacznie lżejsza i bardziej komfortowa w codziennym użytkowaniu. Do najnowocześniejszych uzupełnień protetycznych w tej kategorii należą protezy:

  • acetalowe – znacznie lżejsze od tradycyjnych protez i odporne na odkształcenia pod wpływem działania wysokich temperatur; ich dodatkową zaletą jest to, że nie niszczą powierzchni szkliwa, a także nie wywołują uszkodzeń błony śluzowej dziąseł i podniebienia;
  • acronowe – najbardziej higieniczne i dyskretne protezy spośród wszystkich dostępnych; w związku z tym, że klamry protezy są wykonane w całości z przeziernego (przepuszczającego światło) acronu i pozbawione elementów metalowych, proteza jest mniej widoczna w ustach pacjenta; protezy acronowe nie odkształcają się, a ich kolor pozostaje niezmienny przez lata;
  • nylonowe – wyjątkowo lekkie i plastyczne, dzięki czemu zapewniają lepsze przyleganie i wysoki komfort użytkowania; są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie nie wywołują nacisku na dziąsła i kości; ich bardzo dużą zaletą jest też to, że nie powodują reakcji alergicznych, ponieważ są pozbawione metalowych klamer.

Mosty i korony protetyczne

W przypadku pojedynczych lub kilku zębowych braków w uzębieniu często stosowanym rozwiązaniem są korony i mosty protetyczne. To doskonała alternatywa leczenia implantologicznego, na które ze względów finansowych nie każdy może sobie pozwolić. Nowoczesne materiały, z których wykonywane są te uzupełnienia protetyczne, charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania i dużą wytrzymałością, ale też bardzo zbliżonym wyglądem do naturalnego uzębienia. Mosty wykonane z koron protecznych pełnoceramicznych czy porcelanowych na cyrkonie pozwalają w efektywny sposób przywrócić pełną funkcjonalność uzębienia i estetykę uśmiechu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.