reklama

Herbata — jak wpływa na organizm człowieka?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Herbata — jak wpływa na organizm człowieka? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEHerbata to napój, który jest pity codziennie przez ponad 80% Polaków. Oprócz smaku posiada jeszcze aspekty zdrowotne. Każdy rodzaj herbaty ma różne właściwości — jedna reguluje poziom cholesterolu, a druga działa pobudzająco. Możesz się zastanawiać: Jaki rodzaj herbaty pomoże mi w moich problemach? Jak jeszcze ten napój wpływa na mój organizm? Sprawdź w tym artykule!
reklama

Zwyczaj picia herbaty jest rozpowszechniany w Polsce już od XVIII wieku. Czy to do posiłku, czy w gościach, napój ten góruje w domach większości Polaków. Jej naturalne pochodzenie i brak wpływu na kalorie odgrywa wielką rolę w odpowiednim nawodnieniu organizmu, a do tego pozwala odmienić smak zwykłej wody. Czego jeszcze możemy się dowiedzieć o tym napoju?

Jakie są najpopularniejsze herbaty w Polsce i co zawierają?

Herbata jest napojem, który świetnie sprawdza się na zimną pogodę czy długie dni w pracy. Wiele osób kupuje torebki z herbatą w sklepie. Najpopularniejszymi produktami z tej kategorii są wytwory znanych producentów, takich jak Lipton. Herbata wytwarzana przez to przedsiębiorstwo zawiera kofeinę oraz witaminy, co ma za zadanie poprawić koncentrację i pamięć, zdrowie kości i jamy ustnej, a także wyjątkowo smakować.

reklama

Napoje firmy Lipton powstają z młodych liści herbacianych, dojrzewających pod słońcem równikowym Kenii. Duży wybór znakomitej jakości herbat jest jedną z cech charakterystycznych tego producenta. Ciche momenty, takie jak spokojny poranek, wolny wieczór czy chwila odpoczynku w pracy są idealne do napicia się wywaru z liści herbacianych. Herbata do biura to jeden z najlepszych sposobów umilenia sobie czasu spędzonego nad papierami.

reklama

Rodzaje herbat i ich właściwości

  • Herbata czarna — najpopularniejszy rodzaj wywaru, powstaje z liści, pączków liściowych i łodyżek krzewu Camellia sinensis. Jej właściwości to między innymi: wsparcie układu krwionośnego, obniżenie poziomu złego cholesterolu i pobudzenie;
  • Herbata zielona — napój ten wspomaga metabolizm wątroby oraz oczyszcza organizm z toksyn. Zielona herbata obniża ryzyko zachorowania na choroby układu krwionośnego, tym samym zapobiegając udarowi czy zawałowi serca;
  • Herbata czerwona — charakteryzuje się mocnym aromatem i silnym zapachem. Stała się popularna ze względu na swoje działanie przeciwko nadmiarowi tkanki tłuszczowej, a także łagodzeniu dolegliwości żołądkowych;
  • Herbata biała — jeden z droższych rodzajów herbat. Biała herbata jest delikatna, działa przeciwstarzeniowo i kojąco na organizm. Posiada ona większą ilość kofeiny, niż herbata czarna, więc jest idealna na ciężki poranek zamiast kawy;
  • Herbaty ziołowe — w tym rumianek, melisa lub szałwia. Każda z tych herbat ma inne właściwości — jedna działa uspokajająco, druga wspiera w walce z bezsennością, a trzecia wspomaga układ odpornościowy.
 

reklama

Każdy wywar pozyskuje się z innych roślin, co wpływa na jego smak i zdrowotne aspekty. Codziennie zaleca się pić od 2 do 5 filiżanek herbaty — oddziałuje to korzystnie na samopoczucie i oczyszczenie organizmu.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama