reklama

Fotel biurowy do pracy zdalnej – jakie powinien mieć parametry?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fotel biurowy do pracy zdalnej – jakie powinien mieć parametry? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEPracujesz z domu? Nawet jeśli praca zdalna nie jest dla Ciebie codziennością, zadbaj o odpowiednie warunki w domowym biurze. To nie tylko pomoże Ci utrzymać prawidłową postawę ciała i zapobiegnie bólom pleców czy karku. Dobrze zorganizowana przestrzeń do pracy w domu to także lepsza koncentracja i poczucie oddzielenia sfery zawodowej od prywatnej, nawet jeśli z konieczności musisz ustawić biurko w sypialni lub salonie. Urządzanie domowego biura zacznij od dobrze dobranego fotela. Na co zwrócić uwagę? Sprawdź nasze podpowiedzi!
reklama

Najważniejsze parametry fotela biurowego

Ergonomiczne warunki pracy nie tylko poprawiają efektywność wykonywania zadań, ale przekładają się na samopoczucie i stan zdrowie. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się parametrom wyposażenia biurowego. W przypadku fotela najważniejsza cecha to regulowana wysokość siedziska. O ile zwykłe krzesła stołowe zazwyczaj użytkujemy krótko i to, czy są naprawdę dobrze dopasowane do naszego wzrostu, nie ma aż takiego znaczenia, o tyle siedzisko do pracy powinno umożliwiać przyjęcie prawidłowej postawy. Jak ona wygląda?

Stopy muszą być swobodnie oparte o podłogę, a kolana i biodra znajdować się na jednej wysokości. Ta pozycja do pracy jest wygodna i odpowiednia dla kręgosłupa. Żeby móc ją przyjąć, fotel biurowy powinien mieć wysokość regulowaną o co najmniej kilkanaście centymetrów – tak, aby i niskie, i wysokie osoby mogły siedzieć w nim równie wygodnie.

reklama

Powinien też być stabilny – najlepiej, aby podstawa była wyposażona w kółka. Polecamy do takiego modelu dokupić specjalną matę, która zapobiegnie porysowaniu delikatnych paneli albo parkietu.


Fotel do pracy przy komputerze: z tych funkcji nie rezygnuj!

Podczas długiej pracy przy komputerze, np. klasycznego ośmiogodzinnego etatu, kręgosłupowi należy się ruch i odpoczynek. Krzesło biurowe powinno więc odpowiadać na drobne zmiany pozycji i podpierać każdy odcinek pleców. Idealne są modele z regulowaną poduszką lędźwiową (to właśnie ta część ciała jest najbardziej narażona na przeciążenie podczas pracy siedzącej) i odchylanym oparciem. Te elementy pozwolą Ci siedzieć naprawdę wygodnie i bez bólu nawet przez długie godziny.

reklama

Podczas pracy przy komputerze docenisz też podłokietniki, dzięki którym odciążysz barki i nadgarstki. To zbawienne dla każdego, kto dużo pisze na klawiaturze albo pracuje, używając myszki! Taki ergonomiczny fotel biurowy znajdziesz wśród modeli dostępnych tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/biurowe/fotele-biurowe.


Skórzany fotel biurowy – wygoda i styl

Czy fotel do domowego biura może być i komfortowy, i ładny? Jeśli tradycyjne warianty biurowe, np. z siateczkowym oparciem, nie są w Twoim guście albo nie pasują do reszty pomieszczenia, wypróbuj stylowe odsłony skórzane, które dopasują się do różnych aranżacji i pomogą stworzyć spójne, eleganckie wnętrze z kątem do pracy zdalnej. Różne rodzaje i kolory skór pomagają stworzyć biuro perfekcyjnie wpisujące się w Twój gust. Obicie z czarnej skóry zgra się z aranżacją w nowoczesnym wydaniu, a tapicerka w kolorze koniakowym z wystrojem gabinetu w klimacie retro. Skóry beżowa, kremowa i jasnobrązowa, a także szara, będą za to świetne do wnętrz w stylu scandi czy minimal.

reklama

Jeśli pracujesz z domu, fotel biurowy to coś, na czym nie warto oszczędzać. Długie godziny na niewygodnym, nieergonomicznym krześle szybko dadzą Ci w kość, a koszt fizjoterapii albo wizyt u ortopedy zdecydowanie przewyższy cenę porządnego fotela do pracy, który posłuży Ci wiele lat i oszczędzi bólu pleców oraz karku.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo