- Reklama -

Promesy dla gmin z Funduszu Inwestycji Lokalnych wręczone (audio)

W sobotnie popołudnie 12 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się wręczenie promes gwarantujących otrzymanie pomocy finansowej od rządu w ramach drugiej tury Tarczy Antykryzysowej. Przedstawiciele 8 samorządów gminnych z powiatu biłgorajskiego odebrali je dziś osobiście z rąk premiera Jacka Sasina.

Galeria fotografii (54 zdjecia)

– Powiat biłgorajski jest bardzo dużym beneficjentem środków, które pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych,  jest częścią wielkiego pakietu Tarczy Antykryzysowej skonstruowanej przez rząd PiS i Zjednoczonej Prawicy w związku z epidemią koronawirusa – mówił podczas spotkania w Biłgoraju Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. – Aby odbudować naszą polską pozycję gospodarczą musimy inwestować z poziomu państwa. Bardzo ważne są inwestycje na poziomie lokalnym w gminach i powiatach, te które są długo oczekiwane przez mieszkańców i aby je realizować powiat biłgorajski otrzyma 19 milionów złotych, potężny zastrzyk na cele wzmocnienia zdrowia w powiecie, modernizacji budynku oraz zakupu nowego sprzętu do szpitala powiatowego – dodał minister.

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych (nagranie poniżej):

Andrzej Szarlip, starosta powiatu biłgorajskiego (nagranie poniżej):

O przeznaczeniu środków z drugiego rozdania Tarczy Antykryzysowej pisaliśmy już kilka dni temu  w artykule Miliony-trafia-do-naszego-powiatu (kliknij tutaj).

- Reklama -

Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin:

Antoni Łukasik, wójt gminy Goraj:

 

Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza:

Podczas sobotniego wręczania promes z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oprócz wójtów i burmistrzów obecna była również Beata Mazurek, poseł do Parlamentu Europejskiego, Beata Strzałka, poseł na Sejm RP, Jarosław Stawiarski, marszałek woj. lubelskiego, oraz inni przedstawiciele samorządu powiatowego i wojewódzkiego.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Mieszkaniec mówi

  Jak to możliwe ze minister który choruje na coronavirusa jezdzi po Polsce dzisiaj 20-12-20 minister przyznaje ze przeszedł trzytygodniowa walkę z vitusem to jakim do krowy sposobem był w Biłgoraju zamiast na kwarantannie PiS robi z ludzi idiotów !!! Chyba jest to sprawa dla sanepidu i policji

 2. Lucjusz mówi

  A gdziez sie podziewa nasza słynna juz gmina potok górny?? Czy tym razem dostanie chociaz pare groszy?? Niestety nie. Niestety bo i poprzednim rrazem tez nic nie dostała i nastepnym tez nie dostanie. A czemuz to ttak. otóz mieszkancy szepcza narazie po ciochcu ze włodarz sie zawział na nich bo zaczeli o nim zle mówic i postanowił ze ani grosza nie przywiezie dla nich. Niech inne gminy maja i pieniadze i i nwestycje a Potokowi nic nie załatwi. NA złosc mieszkancom bo skoro go wybrali to powinni go popierac. A te niewdzieczne wyborcy zaczeli na niego psioczyc. Wiec nie dostana nic. Ot taka kara ich spotka. I trzeba przyznac ze to co wlodarz postanowil realizuje w stu procentach a nawet i wiecej. Nic zero null. Pustka Ciekawe co bedzie jak przyjda kolejne wybory. jeszcze chwilke to potrwa ale czas leci szybko.

 3. Tymon mówi

  Nic nie przykryje faktu ze te pieniadze to sa nedzne grosze dla gminy a nie pieniadze zadne. Dzisiaj kazda nawet malenka inwestycja to sa miliony zl. I co mozna zrobic z tymi pieniedzmi. Wyslac nap na szkolenie pracowników pod tytułem :jak zwalczac pandemie. I jak wróca to beda uzbrojeni w niezbedna dla nich wiedze na temat koronawirusa. I tyle tylko tyle i az tyle. Bo co wiecej. Nic. Dziwi m,nie wiec niezmiernie fakt ze nikt tego nie dostrzega i nic o tym nie mówi. Wszyscy za to zadowoleni i usmiechnieci wszyscy sa happy. Tylko ludzie jakos coraz mniej. Zwykli ludzie. Jak maja prace to sa szczesliwi chocia z zarabiaja tez w sumie nedzne płace. Ale to akurat nikogo nie obchodzi.

 4. Renata mówi

  Tak się zastanawiam na temat tego Mulawy, pochodzi z Tarnogrodu przed wyborami przyjeżdżał do naszego miasteczka po głosy, obiecywał budowy basenów, dobrobyt etc. a tu co zero grosza. Do Biłgoraja też przed wyborami pod kościołami żebrał o głosy i co kolejne zero. Ani Biłgoraj ani Tarnogród nic nie dostał. Kolejna osoba to nasz vc Starosta też pochodzenie Tarnogród i zero ingerencji w ziemie tarnogrodzkie. Niech sobie przypomną dzięki komu są wybrani. Jak trzeba głosów to przyjeżdżają i nagabują i jak widać teraz już nie jesteśmy im potrzebni. Drodzy Państwo tak to wszystko wygląda Jak ich nazwać…

 5. Andrzej mówi

  Patrzcie wojt z PSL Piskorski tez dostał 1 500 000. Dlaczego PSL w TVN krytykuje PiS?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.