- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Prokurator ujawnia szczegóły zbrodni w Zagumniu (foto, video)

-Bartłomiej B. działając w zamiarze bezpośrednim pozbawiania życia brata Wojciecha B., zadał mu narzędziem twardym tępym - siekierą co najmniej trzy ciosy w głowę czym spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ośrodkowego układu nerwowego skutkujące jego natychmiastowym zgonem - informuje zamojska Prokuratura. Co dokładnie wydarzyło się w Zagumniu?

- Reklama -

Prokuratura Okręgowa w Zamościu opublikowała komunikat, w którym wyjaśnia szczegóły zbrodni w Zagumniu:

 

W dniu 3 lipca 2024r. Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju w godzinach porannych została zawiadomiona o fakcie odnalezienia w jednym z pomieszczeń w nieruchomości w miejscowości Zagumne pow. biłgorajskiego nieprzytomnego mężczyzny – Stanisława B., który posiadał poważne obrażenia głowy.

urząd MArszałkowski projekt

Niezwłocznie mężczyznę zaopatrzono medycznie  i przetransportowano do szpitala. W trakcie tych czynności w innym z pomieszczeń ujawniono zwłoki syna w/w – Wojciecha B, który także posiadał poważne obrażenia głowy.

 

Na miejscu prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju przeprowadzili oględziny, zabezpieczono dowody nieosobowe i przesłuchano świadków. W sprawie wszczęto śledztwo w kierunku zabójstwa i usiłowania zabójstwa tj. czynów z art. 148 § 1 k.k. i art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

Przeprowadzone czynności pozwoliły na zatrzymanie ustalonego sprawcy – Bartłomieja B. – brata zmarłego i syna drugiego pokrzywdzonego. W czasie zatrzymania sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W dniu 4 lipca 2024r. w Prokuraturze Rejonowej w Biłgoraju Bartłomiejowi B. ogłoszono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa tj. czynów z art. 148 § 1 k.k. i art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. Zarzucono mu, iż działając w zamiarze bezpośrednim pozbawiania życia brata Wojciecha B., zadał mu narzędziem twardym tępym – siekierą co najmniej trzy ciosy w głowę czym spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ośrodkowego układu nerwowego skutkujące jego natychmiastowym zgonem i że działając w zamiarze bezpośrednim pozbawiania życia ojca Stanisława B., zadał mu narzędziem twardym tępym – siekierą co najmniej dwa ciosy w głowę, czym spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci licznych złamań kości czaszki, czym spowodował u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi udzieloną pokrzywdzonemu pomoc medyczną.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czyny i złożył w sprawie krótkie wyjaśnienia wskazujące na konflikt z pokrzywdzonymi jako powód jego zachowania.

W dniu 4 lipca 2024r. Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środa zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wniosek ten został uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju, który zastosował wobec podejrzanego tymczasowe na okres 3 miesięcy od daty zatrzymania.

Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

 

 

 

Foto: KPP Biłgoraj

 

 

 

- Reklama -

16 Komentarze
 1. eN offRajt mówi

  a dlaczego go nie rozstrzelali odrazy albo powiesili jak na dzikim zachodzie!? a czego kuli na łańcuchu nie ma przy nodze jak w kreskówkach???

 2. NuSieK mówi

  🎵🎶🎵🎶🎺
  siekiera motyka baba goła, na zagumiu poleciała chłopu głową,
  siekiera motyka ale numer, jaka wiocha taki Freddy Kruger 🎺🎵🎶

 3. vb mówi

  Tragedia wielka ot i tyle możliwe że jeszcze odegrał w tym sporą rolę alkohol. Wyrazy współczucia dla rodziny

 4. Xx mówi

  takich to powinni od razu utylizować, bo to nie jest reformowany człowiek. straszna transport

  1. Xx mówi

   straszna tragedia miało być

 5. xD mówi

  Fajna cenzura, policjant na jednym zdjęciu twarz zamazana, a na następnym widoczne twarze obu policjantów i nazwisko jednego na koszulce.

  1. Jurpel mówi

   masakra co wygadujecie zamazana twarz to relity show a gdzie refleksja a gdyby dotyczyło to twojej rodziny J

 6. Gun mówi

  A gdzie Panowiee Policjanci mają czapki.

  1. Jurpel mówi

   stuknij się w to co masz powyżej tułowia

 7. Oglądał tvn mówi

  i posłuchał truska

 8. Gruby mówi

  mistrzostwo gębę zakryli ale imiennik został to ten co się na górze sprawdził

 9. Pisior mówi

  oo przyjaciel Romanowskiego🤣🤣🤣🤣

  1. Mylisz się mówi

   to przyjaciel twojego guru tuskinova

 10. bor mówi

  miał essse

 11. Anonim mówi

  Bo w tych klapkach i tak daleko nie ucieknie

 12. Anonim mówi

  dlaczego nie ma nóg skutych taki morderca

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.