- Reklama -

Prokurator w biłgorajskim liceum

W dniach 23-24 października 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju odbyły się spotkania uczniów klas prawniczych z Ireneuszem Gmyzem, prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju.

W trakcie zajęć prokurator Ireneusz Gmyz przybliżył procedury związane z wyborem studiów prawniczych, przebiegiem aplikacji, poinformował o przyczynach uniemożliwiających podjęcie pracy w zawodzie oraz omówił fragmenty ustawy Prawo o prokuraturze.

Licealiści dowiedzieli się też o skutkach prawnych cyberprzemocy i konsekwencjach innych wykroczeń. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które prokurator Ireneusz Gmyz udzielał szczegółowych i wyczerpujących odpowiedzi.

Spotkania były bardzo ciekawe. Młodzież dowiedziała się, jak dużym wyzwaniem jest wykonywanie zawodu prokuratora oraz umocniła się w przekonaniu, że warto żyć w zgodzie z prawem.

– To pierwsze spotkanie młodzieży z prokuratorem, organizowaliśmy już takie z prawnikami, adwokatami, radcami prawnymi, były także wyjścia do Sądu Rejonowego w Biłgoraju oraz innych instytucji – mówi Jolanta Rycyk, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. – Spotkania mają na celu to, aby młodzież poznała zawód prawnika w praktyce. W przyszłości będziemy je kontynuować – dodaje wicedyrektor.

- Reklama -

W roku szkolnym 2019/2020 w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju są 4 klasy o profilu prawniczym. Jest to profil humanistyczny, na którym nacisk kładziony jest głównie na historię, wiedzę o społeczeństwie oraz język polski. Klasy te, zostały objęte patronatem Okregowej Izby Adwokackiej w Lublinie.

Często po ukończeniu klasy o profilu prawniczym i zdaniu matury uczniowie kontynuują ten kierunek nauki, decydując się na studia prawnicze.

zdjęcia: http://www.loonz.lbl.pl/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.