- Reklama -

- Reklama -

Projektowanie stron internetowych – cennik. Jak go analizować?

W tym artykule poruszamy: Strona na szablonie czy koncepcja indywidualna?, Co dokładnie dostajesz w cenie strony internetowej?, Liczba podstron, Wsparcie techniczne, Opcje dodatkowo płatne

- Reklama -

Cena strony internetowej jest jednym z najważniejszych (o ile nie najważniejszym) kryteriów wyboru jej projektanta. Zwłaszcza mniejsze firmy, które liczą każdy grosz, szukają przede wszystkim tanich wykonawców, licząc na to, że za niewielkie pieniądze wejdą w posiadanie nowoczesnego, funkcjonalnego serwisu wspierającego markę przedsiębiorstwa w sieci i stanowiącego dodatkowy kanał pozyskiwania klientów. Różnie z tym niestety bywa. Z naszego doświadczenia wynika, że większość klientów nie potrafi analizować cennika projektowania stron internetowych. Podpowiadamy więc, na co należy tutaj zwrócić baczną uwagę.

Strona na szablonie czy koncepcja indywidualna?

Mulawa wybory do 05.04.2024

Ten szczegół w praktyce ma decydujący wpływ na cenę zaprojektowania strony internetowej. Jeśli nie przeszkadza Ci użycie gotowego szablonu, jedynie dopasowanego do konkretnej marki pod względem kolorystyki i zawartości, to zapłacisz mniej. Najtańsze oferty zawsze bazują na szablonach graficznych.

Jeśli jednak Twoim celem jest posiadanie unikalnej strony internetowej pod względem graficznym i układu treści, to będziesz musiał sięgnąć głębiej do kieszeni. Zaprojektowanie takiej witryny zajmuje znacznie więcej czasu i wymaga zaangażowania większej liczby pracowników.

Co dokładnie dostajesz w cenie strony internetowej?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Analizując cennik stron internetowych jakiejś agencji zawsze doczytaj, jakie elementy masz zapewnione w podstawowej cenie. Sprawdź więc, czy wykonawca gwarantuje Ci domenę internetową, system CMS do edycji treści, optymalizację techniczną strony na potrzeby SEO, ewentualnie (w droższych wariantach) integrację z social media, zgodność z przepisami RODO, aktualizację, konfigurację SEO czy konfigurację Firewalla.

Liczba podstron

Gdy trafiasz na wyjątkowy atrakcyjną cenę strony internetowej, to koniecznie sprawdź, czy przypadkiem nie dotyczy ona zaprojektowania bardzo prostego serwisu z niewielką liczbą podstron. Może się okazać, że w cenie zostały uwzględnione np. tylko 4 podstrony, a Ty potrzebujesz minimum 6 – wówczas pojawi się problem, zwłaszcza wtedy, gdy wykonawca oczekuje nieracjonalnie wysokiej dopłaty do każdej podstrony (to niestety częsta praktyka – „łowienie” klienta na niską cenę, a później doliczanie mu dosłownie za wszystko).

Wsparcie techniczne

Wielu klientów kompletnie nie zwraca na to uwagi, wychodząc z założenia, że dobrze zaprojektowana strona www po prostu będzie działać. Problem zacznie się w momencie, gdy np. namieszasz coś w CMS-ie lub witryna padnie celem ataku. Jeśli w cenie nie otrzymałeś wsparcia technicznego od wykonawcy, to będziesz musiał mu zapłacić za każdą godzinę poświęconą na usunięcie błędów, co może zająć mnóstwo czasu.

Opcje dodatkowo płatne

Wykonawca strony powinien w czytelny sposób zaznaczyć, które opcje są możliwe do zrealizowania i ile trzeba za nie zapłacić. Dotyczy to między innymi modułu bloga (dziś w zasadzie koniecznego, jeśli chcesz, aby strona była dobrze widoczna w wyszukiwarce Google), opracowania treści na stronę czy zakupu i wdrożenia certyfikatu SSL.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.