- Reklama -

Projekt „Czas siodłać konie” wystartował!

Projekt jest realizowany przy wsparciu Fundacji Inicjatyw Obywatelskich i współpracy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Lublina i Fundacji Aktywności Obywatelskiej. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z gminy Biszcza i okolicznych miejscowości. 

Projekt ma na celu kształtowanie właściwych postaw, w tym także postaw obywatelskich. W ramach projektu zaplanowano m.in. zajęcia świetlicowe, naukę jazdy konnej, biwaki, wycieczki, nabycie postaw umiejętności obronnych. Będą także ćwiczenia z musztry, pomocy przedmedycznej i ćwiczenie zachowań na okoliczność różnego typu zagrożeń. Warsztaty te poprowadzą instruktorzy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Lublina. 

- Reklama -

Uczestnicy projektu wyjadą także do Obozu Zagłady w Bełżcu i Twierdzy w Przemyślu. Będą również poznawać ciekawe miejsca w swojej okolicy, a na podstawie zdobytej wiedzy ułożą mapę i grę planszową. 

Już 18 czerwca uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w rajdzie pamięci Leonarda Zub Zdanowicza na trasie Borów – Wólka Szczecka koło Annopola. W programie rajdu są zaplanowane m.in. wspomnienia o poległych żołnierzach, złożenie wieńców, a także Msza św. polowa, poświęcenie pomnika ofiar pacyfikacji i spotkania z kombatantami. Nie zabraknie także historycznych akcentów, będzie prezentacja grup rekonstrukcyjnych oraz pokaz musztry kawaleryjskiej. Dla młodszych uczestników rajdu przewidziano gry i zabawy rekreacyjne – paintball, zjazd tyrolski, tor przeszkód.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.