- Reklama -

- Reklama -

Nie stać cię na edukację? Zgłoś się do programu stypendialnego

Jeszcze do 17 maja potrwa rekrutacja do programu stypendialnego "Horyzonty" Fundacji EFC i FRS. To szerokie wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendyści "Horyzontów" angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza nią.

Program stypendialny „Horyzonty” zapewnia całościowe wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w większych miastach. Rezultatem korzystania z takiego programu jest nabycie odwagi, umiejętności współpracy oraz zaangażowania społecznego.

Dzięki programowi stypendialnemu „Horyzonty” większe szanse na edukację mają osoby z mniejszych miejscowości, a także z rodzin o niskich dochodach. Stypendium daje możliwości uczenia się w najciekawszych szkołach średnich w dużych miastach Polski. Efekty korzystania z tego programu to poczucie własnej wartości, umiejętność współpracy, zwiększenie samodzielności i odwagi do realizacji własnych pasji, pomysłów na życie, a także przełamywania schematów.

Program stypendialny „Horyzonty” zapewnia wsparcie materialne, na które składają się pokrycie koszów mieszkania, wyżywienia, wakacji czy ferii. Istotne jest to, że oprócz finansowej pomocy stypendyści mogą osiągnąć równowagę między nauką, a rozwojem osobistym, a także mogą stać się samodzielnymi ludźmi. Ważną zaletą bycia stypendystą programu „Horyzonty” jest stałe wsparcie opiekuna i psychologa, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

- Reklama -

Do tej pory w programie stypendialnym „Horyzonty” wzięło udział 735 młodych ludzi. Obecnie pod opieką fundacji jest 231 stypendystów. 135 absolwentów programu działa w Stowarzyszeniu Alumnów EFC. 20 absolwentów studiuje na zagranicznych uczelniach.

Jeszcze przez 4 dni można zgłaszać się do programu stypendialnego „Horyzonty”. Następna taka możliwość będzie dopiero za rok. Na zgłoszenia koordynatorzy czekają do 17 maja br. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/formularz.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.