- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Program „Rodzina 500 plus” coraz bliżej

19 stycznia br. o godzinie 11 w Lublinie program „Rodzina 500 plus” będzie konsultowany z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych. – Wszyscy wiceministrowie, całe kierownictwo resortu, ja również, wyruszamy w najbliższym tygodniu do wszystkich województw w Polsce. Będziemy prowadzić konsultacje społeczne z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych, ekspertów w regionie i innych zainteresowanych stron. Będziemy w każdym województwie  – poinformowała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.  Spotkania będą miały charakter wysłuchania publicznego nt. programu „Rodzina 500 plus”.

Spotkania w regionach to jeden z elementów prowadzonych konsultacji społecznych projektu ustawy wprowadzającej świadczenie wychowawcze 500 zł. Swoje uwagi i opinie o projekcie można wysyłać do 22 stycznia na adres mailowy: rodzina500plus@kprm.gov.pl.

- Reklama -

W ramach trwających konsultacji międzyresortowych Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało, aby rodzice otrzymali środki na specjalny rachunek bankowy z kartą płatniczą, za pomocą której będzie można zapłacić jedynie za wybrane produkty i tylko w określonych sklepach. Posiadaczem konta mogłaby być matka, ojciec, opiekun faktyczny lub opiekun prawny. Resort sprawiedliwości proponuje, aby otrzymywali oni specjalną kartę płatniczą, za pomocą której płaciliby za artykuły przeznaczone jedynie dla dzieci. Wymienia przykładowo następujące produkty: ubrania, kosmetyki, środki pielęgnacji czy produkty żywnościowe.Trzeba podkreślić, że jest to jedynie propozycja i nie musi być ona wzięta pod uwagę w ostatecznym projekcie ustawy.

 Program „Rodzina 500 plus” ruszy w kwietniu 2016 r. Obecnie projekt ustawy jest konsultowany społecznie. Świadczenie wychowawcze 500 zł otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożni z dochodem do 800 zł na członka rodziny (1200 w przypadku dziecka niepełnosprawnego) dostaną wsparcie także na pierwsze dziecko. Świadczenie będzie wypłacane w II kwartale 2016 r. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin i 3,8 mln dzieci.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.