kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Profilaktyka z policjantami w Hedwiżynie

Policjanci biłgorajskiej komendy odwiedzili we wtorek uczniów Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie. Wizyta, w której udział wzięła cała szkoła, dotyczyła bezpieczeństwa na drodze i zagrożeń związanych z cyberprzemocą oraz wszelkiego rodzaju używkami. Najmłodsi uczestnicy otrzymali od policjantów drobne upominki w postaci kolorowych odblasków.

- Reklama -

5 października przed południem policjantka z Zespołu ds. Nieletnich, dzielnicowi oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy spotkali się uczniami Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie.

Wizyta podzielona została na dwie części. W pierwszej z nich mundurowi rozmawiali z uczniami młodszych klas o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, a także podczas zabaw zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Omówiony został również temat kontaktów z osobami obcymi i zachowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, mówili o zasadach poruszania się po drodze w miejscach nieoświetlonych i w których nie ma chodników. Niewątpliwą atrakcją był pokaz sprzętu na co dzień służącego policjantom w ich pracy oraz możliwość obejrzenia i zrobienia pamiątkowego zdjęcia w radiowozie.

urząd MArszałkowski projekt

W dalszej części policjanci spotkali się z uczniami klas 4-8. Tym razem poruszony został temat  przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności nieletnich. Policjanci rozmawiali także z uczniami o cyberprzemocy najczęściej dotykającej młodych ludzi oraz tolerancji. Przypomnieli także o szkodliwych skutkach wszelkiego rodzaju używek.

Na zakończenie najmłodsi otrzymali od policjantów drobne upominki w postaci kolorowych odblasków.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.