- Reklama -

- Reklama -

Producent mebli z Biłgoraja wygasza produkcję. Co z ludźmi?

Niestety smutna informacja. Potwierdzają się doniesienia naszych Czytelników, że jeden z największych producentów mebli w Polce, zamyka fabrykę pod Biłgorajem. Co dalej z pracownikami?

- Reklama -

Jakiś czas temu dostaliśmy niepokojącą wiadomość od pracownika Black Red White w Chmielku (gm.Łukowa):

 

Nasza firma Tapicerska BLACK RED WHITE znajdująca się w Chmielku jest do zamknięcia. 40 osób pracujących na wypowiedzeniach a teraz, tym bardziej że ciężko o pracę.  Płaca jaka była, taka była, ale była robota, a teraz gdzie niektórzy mają rodzinę i trzeba to utrzymać.  Część przeniesło się na Biłgoraj.  Głównym powodem jest brak zbytu na meble  przez wojnę informuje czytelnik.

 

 

 Marek Gadowski, Dyrektor Departamentu Prawnego i Personalnego w BRW potwierdza, że produkcja w Chmielku zostanie wygaszona:

 

-Uprzejmie informuję, że BRW S.A. uwzględniając aktualną i spodziewaną sytuację rynkową, która obecnie w związku ze spowolnieniem gospodarczym w kraju i na kluczowych rynkach eksportowych skutkuje spadkiem zamówień na produkty meblowe oraz znaczącym wzrostem kosztów (energia elektryczna, surowce, materiały, etc.) jest zmuszona ograniczyć produkcje.W zakładzie w Chmielku w najbliższy czasie nastąpi wygaszenie procesów produkcyjnych – informuje Marek Gadowski.

 

Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że pracownicy nie zostaną „na lodzie”:

 

- Reklama -

-Pracownicy przedmiotowego zakładu otrzymali propozycję pracy w innych zakładach produkcyjnych Firmy zlokalizowanych na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia, z której część z nich skorzystała – dodaje Gadowski.

 

W przypadku gdyby firma planowała zwolnienia grupowe musiałaby powiadomić o tym fakcie Powiatowy Urząd Pracy. Tymczasem takiego zgłoszenia nie było, co oznacza, że nie ma na razie mowy o zwolnieniach grupowych:

 

-Do tutejszego urzędu nie wpłynęło do chwili obecnej ani jedno zawiadomienie od firm działających na terenie powiatu biłgorajskiego o zamiarze przeprowadzenia  w 2023 roku zwolnień grupowych (w tym w związku z zamknięciem zakładu pracy) mówi Halina Bazan, Kierownik Referatu Usług Rynku Pracy w PUP w Biłgoraju

 

 

Halina Bazan dodaje, że do  PUP w Biłgoraju zgłoszono  zwolnienia – aktualne na rok bieżący dotyczą firmy prowadzącej działalność na terenie całego kraju (ORANGE POLSKA S.A.)

 

Informacja o zamiarze przeprowadzenia zwolnień dotyczy jednak wszystkich oddziałów w Polsce- nie podano czy w ogóle i w jakim rozmiarze zwolnienia obejmą pracowników zatrudnionych w placówkach w powiecie biłgorajskim) dodaje kierownik.

 

 

FOTO: Google Maps

 

 

 

- Reklama -

44 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Brv

 2. Obiektywny mówi

  Polski ład i wszystko jasne
  dalej głosujcie na PiS
  to nie tylko BRW się po części zamyka jest bardzo dużo firm sklepów zamykanych
  niedzielę beż handlu
  dodatkowe obciążenia dla firm
  to efekt rządów PiS

 3. Tuman z BRW mówi

  POWIEM TAK NIECH NAPISZĄ PRAWDĘ LUDZIE NIECH BĘDĄ ŚWIADKAMI TO CO MÓWIĄ Z BRW KARYGODNE TO JEST BANDA TUMANÓW ZARAZ NAGŁOŚNIĘ W TVP TO ZOBACZYCIE ZA JAJA WAS POWIESZĄ TO JESZCZE NIE KONIEC KARA DO WAS PRZYJDZIE…

 4. Poprawka Anonima mówi

  Przyczekali do samego końca aby wykończyć pozostałości w pracy zapłacić minimalne bez premi później pozwalniać bez niczego ci co mieli umowy na jakiś okres to było ich 5 co owszem były oferowane przenosiny zapisało się na listę 5 reszta odeszła bez niczego mało jeszcze ci 5 osób mają je wykończyć i pozostać później bez niczego a pozostali co mają umowy na stałe mają dwu miesięczne odprawę i jedno miesięczne wypowiedzienie po parę osób zwalniali by jak najlepiej skorzystać pod siebie i mało jeszcze nie mieliśmy żadnych uropów tylko jak się okazało po wypowiedzeniu z góry sprawdzono bo nikt nie wiedział nikt nie poinformował że dwa dni urlopu na poszukiwanie pracy się należ z czego gdzie niektórzy skorzystali taka prawda

 5. Anonim mówi

  Przyczekali do samego końca aby wykończyć pozostałości w pracy zapłacić minimalne bez premi później pozwalniać bez niczego ci co mieli umowy na jakiś okres to było ich 5 co owszem były oferowane przenosiny zapisało się na listę 5 reszta odeszła bez niczego mało jeszcze ci 5 osób mają je wykończyć i pozostać później bez niczego a pozostali co mają umowy na stałe mają dwu miesięczne wypowiedzienie i jedno miesięczne wypowiedzienie po parę osób zwalniali by jak najlepiej skorzystać pod siebie i mało jeszcze nie mieliśmy żadnych uropów tylko jak się okazało po wypowiedzeniu z góry sprawdzono bo nikt nie wiedział nikt nie poinformował że dwa dni urlopu na poszukiwanie pracy się należ z czego gdzie niektórzy skorzystali taka prawda

 6. Róbcie im na złość jak i nam tak robili mówi

  Bleck Red WHITE to są zwykłe chu… jebać debili co zrobili z nas poprostu niewolników niech i im się tak stanie pozdrawiam i życzę im takich samych sukcesów co nas czekały xd…

 7. Kierownik DZIAŁU JEBANEGO BRW mówi

  POWIEM TAK MEBLE ROBILI ZA PSI GROSZ TROCHĘ PAPIERU TROCHĘ SKLEJKI TROCKĘ DREWNA RESZTA CIENKA PŁYTA A CHCIELI CH… WIE ILE ZA TAKI MEBEL A PŁACILI PSI GROSZE TAK JEST NIESTETY PRAWDA NIECH SIĘ GŁUPIO NIE WYPOWIADAJĄ JEBANE CHU…

 8. Jebane Warszawiaki z Blecka mówi

  WIĘKSZOŚĆ CO PRZEPRACOWAŁA W BLECKU TO WIE ŻE TO SAMI ZŁODZIEJE NIE DOŚĆ ŻE BYLIŚMY BEZ URLOPU GDY BYŁ PRZESTÓJ BYLIŚMY NA BEZPŁATNYM URLOPIE TO JESZCZE KORZYSTALI Z NAS JAK TYLKO MOGLI TERAZ ŻYCZĘ IM TEGO SAMEGO BANDA ZŁODZIEJSTWA

 9. 🤣🤣🤣 mówi

  ja tam BRW nie żałuję sama złodziejka i tyle w temacie więcęj zabierali niż dawali czemu nie sprzedadzą bo co konkurencja do CH..

  1. Anonim mówi

   Ładnie się broni BRW że nie zostawią ludzi na lodzie. To jest śmieszne co piszą, Pracowaliśmy jak woły żeby zarobić na rodziny które mamy. Za śmieszne pieniądze ale mieliśmy pracę
   TO SIĘ TYLKO LICZYŁO. Firma nie miała strat tylko duży zysk. I tak nas potraktowali jak śmieci. Życzę tej osobie co wydała rozkaz zamknięcia tego zakładu żeby sam spadł ze stołka i został po traktowany tak jak my. Za Stelmacha nas wyruchali i teraz też… 👏👏👏👏 BRAWO
   To od dawna planowali otworzyli ponownie zakład tylko po to żeby ludziom nie wypłacić pieniędzy. A dofinansowanie wiedzieli jak wziąść żeby zakład ruszył nikt nie miał 3 lat przepracowanych i po co się głupio tłumaczą.

   1. Jebać złodziei z Blecka mówi

    BRW to jedna wielka złodziejka oby odwrócił się ten los co właśnie czekał nas potraktowali ludzi jak śmieci jedna wielka głupia banda głupich ludzi z Blecka nawet jeśli otworzą zakład pracy to nikt już do tych złodziei nie wróci będą robić ale ci z więzienia za takie pieniądze i traktowanie gazeta Biłgorajska powinna poruszyć temat od byłych pracowników by im uświadomili pewną rzecz do mózgów

 10. Stuknij się w czoło zastany urzędniku mówi

  JEBAĆ BRW I TYCH WSZYSTKICH ZŁODZIEI PIS

 11. Pracownik powie prawdę mówi

  co piszą że nie pozostają na lodzie dokońca nie jest prawdą otóż tak proponowali tym co kończą się umowy do jakiegoś czasu mieli możliwość do Biłgoraja by je wykończyć bez żadnych odpraw to wykorzystywanie ludzi a my pracujemy i tak jako niewolnictwo tylko że była praca niech napiszą wszystko czemu tylko w skrócie by oddalić z siebie wszystko.

 12. Czesław mówi

  Cały świat patrzy z podziwem na Polskę a tu lemingi użalają się nad swoim losem

  1. Anonim mówi

   Ktoś komuś nie dał w łapę i tyle w temacie każdy wie do kogo należy teras BRW

 13. Zatroskany Biłgorajanin mówi

  Niestety tak się dzieje jeśli w zarządzie firmy są osoby którzy poprawę finansów firmy wiążą ze zwolnieniami (o przepraszam redukcją kosztów osobowych). przeczytajcie sobie o jednym z prezesów (w wyszukiwarce wpiszcie list wk..nego górnika z Bogdanki), potem robił karierę w Ciechu (raptem kilka miesięcy), był też w radzie nadzorczej spółki Elektrobudowa S.A. (nie istnieje już – ogłosiła upadłość) . Drodzy Panowie prezesi poprawa firmy to nie tylko redukcja kosztów, to także a może przede wszystkim zwiększenie wpływów.

  Ciągła redukcja to prosta droga upadku, firmy rozwijają się nie z racji redukcji kosztów, a raczej z umiejętności właściwego inwestowania i rozwoju firmy.

 14. Anonim mówi

  W tak trudnych czasach zostawili ludzi bez pracy i odpraw. W zakładach karnych otwierać produkcję, a ludzi którzy chcą pracować zwolnić .To przykre jak potraktowali ludzi.

  1. Anonim mówi

   Pracy nie brakuje no chyba że się ma lewe łapki albo lepkie .

   1. 2man mówi

    Bzdury piszesz emeryt zza monitora..

 15. Anonim mówi

  Czytając te komentarze widzę, że TVP zrobiła swoje, stado baranów kupuje wszystko co im powiedzą….A prawda jest taka, że nie ma dnia bez afery a jak afera to miliony gdzieś znikają, Nowaka z PO za zegarek ścigali a teraz miliardy poszły na ich konta, Ale ciemny lud ma 500+ i trzynastkę i upaja się w szczęśliwości…..Tylko Polski żal….

  1. Anonim mówi

   Ogarnij się może leki zmień . szen *Tv* tak wyprał ci łepetynę i zabetonował że już tylko bredzisz.

  2. Anonim mówi

   Stoły i szafki slawka nowaka kupię

  3. Qaz mówi

   ciemny to ty jesteś i cwaniak Nowaka afery skurczyłeś do zegarka za plajtformy miliony układał a szafie i jeszcze z Ukrainy dowoził sądzisz że naród to cieniasy ja k twoi bracia czekiści .

 16. Rex mówi

  Ludzie chcą więcej zarabiać…tylko zapominają, że większość zakładów produkcyjnych została u nas zbudowana ze względu na TANIĄ siłę roboczą. Im więcej będziemy zarabiać tym więcej firm będzie się przenosić do tańszych krajów. Jak chcemy więcej zarabiać to musimy wykonywać trudniejsza pracę, bo tą prostą zawsze będzie można zlecić tam gdzie place są niższe.

 17. Starostwo mówi

  To było dla przewidzenia gdy kupi btw ktoś szfapskiego pochodzenia. Najpierw likwiduje się konkurencję poprzez jej przejęcie. Współczuję tym wszystkim fizycznym parobkom co garby mają wyższe od głowy oraz ręce wydłużone do kolan i żylaki jak wiklina, nie mają z tego już ani kasy, ani zdrowia. Ale tych wszystkich nierobów, hien i dyktatorów, co żyli kosztem robili fizycznych w grę, w ogóle mi nie żal. Kopa w zad za całokształt na odchodne. Pozdrawiam parobków 🥺🤗

 18. obserwator mówi

  Przykra wiadomość. Przez wiele lat BRW , firma utworzona przez Pana Chmiela, kiedy była pod jego kierownictwem rozwijała się coraz bardziej, dawała utrzymanie tysiącom pracowników. Szkoda, że teraz jest coraz gorzej.

  1. Tadeusz1 mówi

   Chmiel to wszystko wcześniej zaplanował, jemu zależało tylko na kasie nigdy nie na ludziach,
   zejdźcie na ziemię .

   1. Obserwator mówi

    Nie obrażaj Pan Tadeusza Chmiela, bo gdy on rządził to ludzie garneli się do pracy w BRW i świetnie zarabiali, wiem bo sam pracowałem, a jak zaczęli zarządzać „świetni fachowcy” po szkołach to zaczął się zjazd w dół

 19. Gostek mówi

  Nie trzeba było głosować na partie która wywozi okolo 50-70% drzewa z lasów państwowych na granicę głównie do Chiny oraz europy zachodniej. Kto ostatnio coś kupował z drewna ( np konstrukcyjnego) zauważył ze zdrozało z 750 za m3 do 1800 zl. Co do energii tak to jest jak przez 8 lat obecna władza nie zrobila nic np budowę elektrowni atomowej, czy modernizację sieć eS aby można było przyłączyć nowe instalacje oze. Teraz jak wojną i wybory za 7 mc to udaj że wzięli się do roboty.

  1. Czesław mówi

   A cóż takiego dobrego dla nas zrobili POprzednicy z rudym wytrzeszczem na czele. O 12 lat zwiększyli wiek emerytalny dla kobiet ze wsi . POseł PO budował elektrownie atomową i to kilka lat i nawet lokalizacji nie wskazano , a ile kasy otrzymał . Tych sukcesów było dużo

   1. 2man mówi

    Czesiek trollu ale liczyć to chyba potrafisz? Masz świadomość że twój guru i partia rządzą 7 lat? Wylazles z piwnicy?

  2. Fort Tramp mówi

   Swoich trollu nie widzisz? Czemu tego wcześniej nie zrobili?? Niestety, nic dla Polski i Polaków dobrego nie zrobili w latach 1945-2015. Więc zamknij dziób, matole!!!

   1. Adrian mówi

    A co zrobił obecna władza? Oficjalne dane wywalili ponad 1,5 mld na dwie wieże prezesa w Ostrołęce, oraz kolejne na niedziałający blok w Jaworznie koszt tylko 4,5 mld. Za PO chociaż nie było inflacji na tak poziomie, energia oraz paliwo o połowę tańsze, nie eksportowaną masową drzewa zagranice i co najważniejsze nie za dłużną kraju na ok. 1 bln 210,9 mld z . A jak widać niektórzy zwolennicy z obecne władzy nie potrafią samodzielnie myśleć tylko co im powiedzą w TV
    Czesław Mówi co do wieku masz rację tylko w PL jest taka dyskryminacja w inny krainach jest już dawno zrównany wiek , z ostatni badani GUS wynika ze 40% mężczyzn w PL nie dożywa nawet do emerytury .

    1. Czesław mówi

     Za inflacje odpowiada wzrost cen nośników energii i to na całym świecie a zadłużenie obecnie jest niższe niż w 2015 r. mimo ogromnych wydatków , programy społeczne, inwestycje no ale w tej stacji co 24 godz sama prawda i g**** prawda o tym nie ma

     1. Anonim mówi

      lecz się na nogi głowa już nie do uratowania, zadłużenie dzięki dojnej zmianie wystrzeliło tak że zabrali słynny licznik zadłużenia tak często pokazywany za poprzedniego rządu

     2. kris mówi

      Czesiu. Ty prócz z tvp czerpiesz informacje z jakichś innych źródeł? Chyba nie. Bo w tvp jesteśmy tuż po Japonii. W Leżajsku browar zamykają. Podejrzewam że nigdy nie prowadziłeś działalności gospodarczej i nie wiesz z jakimi kosztami mierzą się przedsiębiorcy. A skoro nie wiesz to nie powinieneś się wypowiadać. Pozdrawiam

     3. Czesław mówi

      No tak samo jak ty der oniet, propaganda wirtualna ,sputnik no i dlatego mogę się wyPOwiadać ,oglądam e TVdałen czy jak im tam .Tam sam prawda jak radziecka.

     4. 2man mówi

      Co ty trollu bierzesz?za inflację w Polsce w dużej części odpowiada Orlen z zawyzonymi cenami paliw.. Tego ci w twoich mediach nie powiedzieli? Masz trollu informacje że cena gazu i ropy na świecie spadła?wyjdź z nory do ludzi..

    2. Ala mówi

     Zgadza się że ceny nośników energii. Tylko składa się tak że na giełdach nośniki są tanie, tylko nie w PL. Socjal, czyli uczenie ludzi że lepiej nie pracować? Inwestycje? Jakie? Przekop mierzei, Ostrołęka? Fakt jest taki że przez wzrost kosztów związanych z prowadzenie biznesu (koszty pracownicze, gaz, prąd) biznesy się zamykają. Dlaczego bo biznes ma przynosić dochody a nie straty. Dodam że gaz i prąd dla przedsiębiorcy jest droższy. A koszty pracownicze to nie tylko pobory dane pracownikowi.

 20. Joe Biden mówi

  no to teraz Strzałka i Mulawa mogą przyjechać i konferencję zrobić w Chmielku.

  1. Czesław mówi

   Tak mają szukać im zbyt na meble ,- chory człowieku

  2. Zbychu mówi

   A co ma do prywatnej firmy Pani Strzałka czy Pan Mulawa.

  3. anonim mówi

   W Zwierzynieu też zamknęli nikogo nie było, więc nie licz ze ktoś tu przyjedzie,

  4. economic crisis mówi

   oni robią konferencję jak jakaś firma dostaje nagrody (jakby to była ich zasługa), a jak zwalnia (co jest ich zasługą) to chowają się jak szczury.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.