Procesja i otwarcie drogi do Stoczka

Otwarcie drogi odbywać się będzie z udziałem wielu zaszczytnych gości, m.in. dyrektora generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Konrada Tomaszowskiego, posłanki na Sejm RP Agaty Borowiec, przedstawicieli instytucji państwowych, leśników, wójta gminy Potok Górny i sąsiednich gmin, radnych powiatowych i gminnych, sołtysów i mieszkańców powiatu biłgorajskiego. 
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.30 procesyjnym wyjściem do Stoczka w Lipinach Górnych-Borowinie, gdzie odprawiona zostanie Msza święta. Podczas wydarzenia odbędzie się także odsłonięcie i poświęcenie tablic pamiątkowych. Jednym z punktów programu będzie także ogłoszenie wyników konkursu "Historia et ecologia – magistrae vitae sunt".
Stoczek to miejsce kultu Matki Bożej, do którego kilka razy w roku wędrują pielgrzymi. Jak głosi legenda, Maryja objawiła się tam między rokiem 1560 a 1590. Szukając odpowiedniego miejsca pod budowę klasztoru, przybyła do miejsca w środku lasu. Wzięła tę ziemię w swoje posiadanie, a lud w opiekę, chociaż klasztor w tym miejscu nie został zbudowany. Bije tu źródełko, które zdaniem pielgrzymów, ma cudowną moc uzdrawiania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.