- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Próbował uciec policji

W czwartkowe popołudnie, 63 letni mieszkaniec gminy Księżpol nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się później okazało, znajdował się pod wpływem alkoholu oraz nie posiadał prawa jazdy.

- Reklama -

28 listopada, funkcjonarisze policji prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Rakówka. Około godziny 13.00 zarejestrowali przekroczenie prędkości o 23 km/h w terenie zabudowanym, przez samochód osobowy marki Fiat.

- Reklama -

Jak podaje oficer prasowy KPP w Biłgoraju – mł. asp. Joanna Klimek – Kiedy policjanci wydali sygnał do zatrzymania, kierowca zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Natychmiast podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego jednak mężczyzna, który kierował fiatem w dalszym ciągu nie reagował na polecenia. Wjechał do jednej z sąsiednich miejscowości i skręcił na jedną z posesji.

Badanie na obecność alkoholu wykazało, że kierowca Fiata znajdował się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach, okazało się, że 63 latek ma on cofnięte uprawnienia. Funkcjonariusze policji sporządzili stosowną dokumentację. Teraz mieszkaniec gminny Księżpol stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz bez wymaganych uprawnień grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.