- Reklama -

- Reklama -

Problemy biznesmena z Biłgoraja

Znany biznesmen z Biłgoraja Janusz Palikot, z coraz większymi problemami. Praktyka spółki Tenczynek Dystrybucja, której jest współwłaścicielem wprowadza konsumentów w błąd – twierdzi Rzecznik Finansowy. Chodzi o stosowanie terminologii crowdfundingu, czyli tzw. finansowania społecznościowego. Rzecznik wezwał spółkę Janusza Palikota do zaprzestania "stosowania nieuczciwej praktyki" - informuje money.pl. Do tego tysiące wierzycieli czeka na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy.

- Reklama -

Rzecznik Finansowy „wezwał spółkę do zaniechania stosowania nieuczciwej praktyki rynkowej wprowadzeniu konsumentów w błąd„. Chodzi o „posługiwanie się” przez „Bunt Finansowy” „terminologią charakterystyczną dla finansowania społecznościowego (crowdfunding)”.

Podczas gdy wykonywana przez Tenczynek Dystrybucja S.A. działalność nie stanowi świadczenia usług finansowania społecznościowego w rozumieniu przepisów – stwierdził Rzecznik Finansowy.

 

RF wezwał także spółkę do zamieszczenia właściwego oświadczenia na stronie internetowej. Ma w nim potwierdzić, że stosowała „nieuczciwą praktykę rynkową w opisanym powyżej zakresie”.

W ocenie Rzecznika Finansowego konieczne jest skierowanie do konsumentów jasnego i zrozumiałego komunikatu, którego zadaniem jest usunięcie skutku naruszenia równowagi w warstwie informacyjnej, poprzez zapewnienie konsumentom wiedzy co do tego, że zachowanie spółki należy kwalifikować jako nieuczciwą praktykę rynkową. To z kolei może się przełożyć na podjęcie przez nich odpowiednich działań na drodze sądowej lub reklamacyjnej w celu odzyskania zainwestowanych pieniędzy – czytamy w komunikacie.

Spore zadłużenie spółek Palikota

W ostatnim czasie natomiast „Rzeczpospolita” poinformowała, że zadłużenie należącej do Janusza Palikota Manufaktury Piwa Wódki i Wina Manufaktury oraz spółki Tenczynek Dystrybucja sięga 339 mln zł.

Gazeta dotarła do akt sądowych, z których wynika, że grupa kapitałowa MWPiW miała 1639 wierzycieli na kwotę 254,4 mln zł, a spółka Tenczynek Dystrybucja – 2,3 tys., którzy czekają na łącznie 84,4 mln zł. „Rz” informowała ponadto, że na Facebooku w grupie „Bunt Inwestorów Palikota” zebrało się ok. 900 osób, którzy planują walkę o odzyskanie części zainwestowanych pieniędzy.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

info: money.pl/foto:mat.prasowe

- Reklama -

1 komentarz
  1. Janosik mówi

    Tele ma wspólnego Palikot z Biłgorajem co Kazik Węgrzyn

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.