przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Problem z zasięgiem

- Reklama -

Część mieszkańców gminy Tereszpol ma problem z zasięgiem sieci telefonii komórkowej. Są pomysły na rozwiązanie tego problemu.

Największy problem z zasięgiem występuje w Tereszpolu-Zygmuntach, Kukiełkach oraz Szozdach. Mieszkańcy z "komórek" najczęściej nie korzystają. – Nie da się do nikogo dodzwonić. Nawet jak złapiemy na chwilę zasięg, nie uda się wykonać połączenia – mówią mieszkańcy.

Najbliższa wieża znajduje się w Panasówce. Jest ona jednak przeciążona i konieczne jest wybudowanie nowej. To jednak nie jest sprawą prostą. – Na terenie gminy Tereszpol i występuje problem z zasięgiem telefonii komórkowej. Praktycznie codziennie borykamy się z tym problemem. Od początku kadencji staramy się doprowadzić do rozwiązania tego problemu. W 2016 roku wystąpiliśmy do czołowych operatorów z prośbą zwiększenia pokrycia lub poprawy zasięgu. Żaden z operatorów nie wyraził zainteresowania budową nowego nadajnika – mówi Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol. Dodaje, że gmina Tereszpol leży na terenie Natury 2000 i w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego. To komplikuje sprawę z wybudowaniem nadajnika.

  Jak zaznacza wójt, dopiero na początku 2017 roku udało się znaleźć inwestora który po analizie ukształtowania terenu i wykonania symulacji komputerowych zaproponował kształt i lokalizację nadajnika. – W chwili obecnej prowadzone są prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej, a Gmina Tereszpol dokłada wszelkich starań aby tego typu inwestycja doszła do skutku – mówi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.