- Reklama -

Problem z odbiorem śmieci

Gmina Biłgoraj jeszcze nie rozstrzygnęła przetargu na odbiór śmieci. Zawarła tymczasową umowę z PGK w Biłgoraju. To wiąże się ze zmianą odbioru odpadów w pewnych miejscowościach.

Poprzednia umowa gminy Biłgoraj z firmą wywożącą odpady obowiązywała do końca minionego roku. Gmina ogłosiła nawet dwa przetargi na odbiór odpadów, jednak zaproponowane kwoty za każdym razem przewyższały możliwości finansowe gminy. Ogłoszono trzeci przetarg, jednak na jego rozstrzygnięcie trzeba poczekać. Dlatego samorząd podpisał tymczasową umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej.

W związku z przedłużającą się procedurą przetargową odbiór odpadów od mieszkańców z miejscowości Rapy Dylańskie, Wola Duża, Wola Mała, Wolaniny, Ratwica i Podlesie odbędzie się w dniu 30 stycznia br. Natomiast odbiór odpadów od pozostałych mieszkańców gminy Biłgoraj w miesiącu styczniu i lutym 2019 roku odbędzie się zgodnie z harmonogramem z roku 2018.

O nowym terminie odbioru odpadów w miesiącach od marca do grudnia 2019 roku mieszkańcy będą powiadomieni po rozstrzygnięciu przetargu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.