Szkolenie język ang/niem/ros

Problem z dojazdem

Mieszkańcy gminy Józefów mają kłopot z dojazdem do Tomaszowa Lubelskiego. Burmistrz ma pomysł na rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

Na problem z utrudnionym dojazdem do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Tomaszowa Lubelskiego zwrócił uwagę radny Władysław Wielgan. – Kiedyś bus do Tomaszowa obsługiwał tę trasę, ale ograniczył ilość kursów. Mieszkańcy często jeżdżą w tamtym kierunku m.in. do lekarza. Połączenie jest bardzo słabe – mówił. Dodał, że dojazd prywatną komunikacją do Biłgoraja jest komfortowy. Transport jest niemal co pół godziny. Wyjaśnia, że na rozkładzie jazdy podana jest większa ilość połączeń, niż w rzeczywistości busów kursuje.

Radny chciałby, aby władze gminy zwróciły się do prośbą do spółki PKS Biłgoraj o wydłużenie kursów do Tomaszowa. Jego zdaniem, zainteresowanie takim połączeniem byłoby spore.

 Burmistrz Roman Dziura wyjaśnia, że wdrażane są przepisy dotyczące przewozów publicznych. Jeśli gminie dałoby to instrument do ogłaszania przetargów na przewozy, problem byłby rozwiązany. – Tam gdzie jest więcej chętnych, busy jeżdżą chętnie, gdzie jest mniejsze zainteresowanie, tych połączeń już nie ma – mówił. Dodał, że na rynku transportowym toczy się ogromna walka.

 Włodarz gminy zaznacza, że z miejscowości, z których jeździ autobus szkolny, mieszkańcy mają dojazd. Kierowcy mogą również zabierać osoby fizyczne i sprzedawać im bilety. Podobnie jest z pojazdami zabierającymi z miejscowości osoby m.in. do Środowiskowego Domu Samopomocy. Jeśli jest wolne miejsce, można kupić bilet i śmiało podróżować.

 Burmistrz ma też pomysł, aby samochód osobowy służył jako taksówka. Do tego rozwiązania należałoby zakupić busa, który woziłby pasażerów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.