- Reklama -

Próba pobicia rekordu Polski w tańczeniu poloneza (zdjęcia, film)

Dziś punktualnie o godzinie 11.00 w wielu szkołach pary stanęły do tańczenia poloneza. A to dlatego, że młodzi chcą pobić rekord Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza

Wydarzenie jest jedną ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Reklama -

Uczniowie z Zamojszczyzny chcą ustanowić nowy rekord Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza.

 Próba bicia rekordu to przedsięwzięcie wymagające od nas współpracy i zaangażowania, gdyż odbywać się będzie w wielu lokalizacjach – każda ze szkół w swojej miejscowości podejmie próbę tańca, którą należy udokumentować i przesłać do koordynatora rekordu – mówi Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie, koordynator powiatowy akcji.

8 czerwca o godz. 11 poloneza zatańczyli uczniowie w Zamościu, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, jak również wielu innych miejscowościach podlegających pod zamojską delegaturę Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Wszyscy zatańczyli do utworu z filmu „Pan Tadeusz”, muzykę do którego skomponował Wojciech Kilar. We wszystkich szkołach polonez rozpoczął się o godz. 11.00 i trwał 7 minut 43 sekundy.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jarek mówi

    Brawo w godzinach kiedy słońce grzeje najbardziej przegonic przedszkolaki po placu. Brawo cóż za geniusze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.