- Reklama -

- Reklama -

Prezes klubu: Ktoś nie ma wyników i dostaje pieniądze (rozmowa)

- To nie jest chyba żadna tajemnica, że samorząd Biłgoraja nie jest hojny, jeśli chodzi o finansowanie sportu i tyle - mówi nam Zdzisław Żołopa, prezes LKS Znicz Biłgoraj.

- Reklama -

Jak sobie radzi finansowo klub, który nie ma piłki nożnej, tylko podnoszenie ciężarów i lekkoatletykę? To w ogóle jakiś magnes dla sponsorów?

Radzimy sobie. Nie chcę narzekać na finansowanie naszego klubu przez Urząd Miasta czy Starostwo Powiatowe, ale też nie mogę przejść obok tego obojętnie. Na pewno, jeśli chodzi o finansowanie sportu, to jest z tym, mówiąc delikatnie – średnio. Ale to nie jest chyba żadna tajemnica, że samorząd Biłgoraja nie jest hojny, jeśli chodzi o finansowanie sportu i tyle.

Ale i tak pewnie budżet Znicza to pieniądze głównie od miasta i starostwa.

Niekoniecznie. My jako klub sportowy zdobywamy dużo punktów we współzawodnictwie sportowym. Okazuje się, że w powiecie biłgorajskim ponad 90 proc. punktów to Znicz Biłgoraj, a w samym mieście to 100 proc. To się przekłada na finanse, bo mamy za to dodatkowe pieniądze z różnych projektów z Urzędu Marszałkowskiego. I tego się nie dostrzega? Ktoś robi wyniki, ktoś ciężko pracuje, ale co z tego ma? A ktoś inny nie robi wyników, wyciąga rączkę i dostaje jednak pieniądze. Inna dyscyplina sportowa niewiele robi i tego się nie rozlicza.

Wyczuwam żal w pana głosie.

Bo słyszę głosy radnych, którzy mówią: ale im przecież też trzeba dać. Trzeba dać, ale trzeba też coś robić! Owszem, czujemy się traktowani po macoszemu. Zawsze Znicz i Łada Biłgoraj dostawały takie samo dofinansowanie. W tym roku była jednak wyjątkowa dyskryminacja, bo my dostaliśmy znacznie mniej pieniędzy, mimo że mamy sukcesy w przeciwieństwie do Łady. Znicz ma medale z mistrzostw Europy i radni tego nie widzą?

- Reklama -

Piłkarza Łady widocznie osiągają większe sukcesy na boiskach „okręgówki”.

Proszę nawet nie żartować. Ja życzę Ładzie jak najlepiej, bo nie mam żadnych pretensji i żalu do tego klubu. A przy okazji powiem panu jeszcze jedno. Kiedyś zrobiliśmy turniej piłkarski takich dzikich drużyn na hali. To była taka liga halowa. Znicz wystawił … ciężarowców i atletów. I co? I my wygraliśmy z tymi piłkarzami zawodowcami z Łady Biłgoraj. I to chyba cały komentarz.

(…)

Cała rozmowa z prezesem LKS Znicz w Biłgoraj, tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Kibice znajdą aktualne wyniki, tabele, rozmowy i zdjęcia. W jednym miejscu i z całego powiatu biłgorajskiego.

Informacje sportowe z powiatu biłgorajskiego znajdziecie TYLKO na portalu: WWW.GAZETABILGORAJ.PL

Zachęcamy kluby i kibiców do kontaktu. Komentujcie, wysyłajcie zapowiedzi imprez, wysyłajcie aalbo pomysły na ciekawe rozmowy.

nowa@gazetabilgoraj.pl

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.