- Reklama -

Premier Morawiecki odwiedzi Frampol

Jutrzejsze uroczystości 80. Rocznicy Bombardowania Frampola zaszczyci swoją obecnością Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Jutro (13 września) odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z 1939, kiedy to niemiecka Luftwaffe dokonała bombowego nalotu na miasto niszcząc je niemal w całości. 

Obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. św Jana Nepomucena. Po Mszy  nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości i prezentacja tablicy poświęconej bombardowaniu Frampola w dniu 13 września 1939 r. ufundowanej przez Oddział IPN w Lublinie. Kolejne punkty uroczystości to: odsłonięcie w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu tablicy upamiętniającej 80 Rocznicę Bombardowania, Konferencja popularno – naukowa pn.: „Frampol i jego okolice w okresie wojny i okupacji” oraz wystawa fotograficzna „Frampol przed II Wojną Światową.”

- Reklama -

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krystian mówi

    Szanuję za takie upamiętnianie lokalnych tragedii przez premiera. A jeszcze bardziej, że materiały potem można znaleźć u niego na profilu https://www.facebook.com/MorawieckiPL

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.