Prawie dwa miliony na drogę

Do końca października ma być zakończona budowa drogi Zamch – Zamosty w gminie Obsza. Prace mają kosztować blisko dwa miliony złotych.

Gmina Obsza wybrała firmę, która przebuduje fragment drogi Zamch Zamosty. Prace będą kosztować prawie 1 milion 740 tysięcy złotych, ale większość środków będzie pochodzić z budżetu państwa.

W przetargu na wykonanie robót wzięła udział tylko jedna firma, ale zaproponowana przez nią cena okazała się bardzo korzystna. Wartość kosztorysowa tej inwestycji szacowana była na prawie 2 miliony 100 tysięcy złotych, a ostatecznie koszt będzie mniejszy o około 360 tysięcy. Około 70 procent kosztów będzie stanowić dotacja z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, a resztę gmina ma zapewnić we własnym zakresie.
Pieniądze będą wykorzystane na poprawienie odcinka o długości ponad 2 kilometrów 300 metrów. Na razie jezdnia na trasie Zamch  Zamosty ma różną szerokość, ale podczas remontu na całej długości zostanie poszerzona do 5,5 metra. Poza tym drogowcy mają poprawić odwodnienie, a w terenie zabudowanym po jednej stronie utwardzić pobocze.
Inwestycja ma się zakończyć w połowie października.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.