karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Praktyki w Biłgoraju? Pośredniak nie przyjmuje w ogóle

-W Biłgoraju ludzie nie chcą przekazywać swojego doświadczenia zawodowego młodym pokoleniom - napisała studentka. Odbycie praktyk studenckich jest jednym z warunków zdobycia wyższego wykształcenia. Mimo że w Biłgoraju nie ma żadnej uczelni, młodzi ludzie chętnie wracają do rodzinnej miejscowości, by tu zdobyć wymagane doświadczenie. Okazuje się jednak, że to nie takie proste. Sprawdzamy w najnowszym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

Praktyki studenckie na większości uczelni są obowiązkowe. „Praktyki studenckie stanowią nieodłączną część procesu dydaktyczno-wychowawczego i podlegają obowiązkowemu zaliczeniu równorzędnie z innymi zajęciami objętymi planem studiów” – czytamy w rozporządzeniu  Rady Ministrów w sprawie praktyk studentów szkół wyższych.

Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraja zapewnia, że Urząd Miasta oraz jednostki podległe, gdy tylko to możliwe, przyjmują młodych ludzi na praktyki:

– W 2022 roku piątka studentów odbywała praktyki w Urzędzie Miasta Biłgoraja. Podanie jednej osoby zostało odrzucone z uwagi na planowany termin odbywania praktyki i dużą ilość obowiązków pracownika, który miał być opiekunem tych praktyk – wyjaśnia Paweł Jednacz.

Rzecznik dodaje, że również MOPS przyjmuje praktykantów.

- Reklama -

A co z Urzędem Pracy? W końcu  praktyki są  rodzajem aktywności zawodowej, więc może Urząd Pracy ma możliwość skierowania lub przyjęcia studenta na praktyki?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraju nie ma możliwości odbycia praktyk studenckich z uwagi na ograniczone warunki lokalowe oraz stosowne procedury w zakresie danych osobowych – wyjaśnia  Danuta Łagożna, dyrektor PUP w Biłgoraju.

Dyrektor dodaje jednak, że w 2022 do urzędu nie wpłynęło żadne podanie z prośbą o możliwość odbycia praktyk studenckich.

Skoro Urząd Pracy nie przyjmuje na praktyki, może pomaga w ich organizowaniu?

 

(…)

To gdzie odbyć i zaliczyć praktyki studenckie w Biłgoraju? Czytajcie w najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Zwykły polak mówi

    pup czyli piz y udają pracę to już dawno powinno być zlikwidowane tylko gdzie upchać znajome psi y co nic nie umieją może do gminy a nie tam też nie ma miejsca .w urzędzie pracy nie ma pracy gmina biedna pracowników tyle że się nie mieszczą.co ci ludzie tam robią.wójt 16 lat rządzi i nic bieda dalej .jakby pracował w prywatnej firmie po roku najpóźniej by go wyjeba i .A tu proszę wszystko w porządku jeszcze podwyżki i nagrody sobie dają .oto samo w tych miejskich urzędach . Ludzie pomyślcie co tu jest nie tak?!?!?!?!?

  2. marian mówi

    Czy ktoś widział biłgorajskiego urzędnika z PUP chodzącego po firmach i zbierającego informacje o miejscach pracy , chęci przyjęcia na praktyki z pełną i rzetelną informacją na temat finansowania lub wsparcia przedsiębiorców podejmujących się tego zadania ? Gdzie jest pani dyrechtor PUP ? nagrody zbiera ? za pieprzenie głupot do mediów. Szanowna pani niech ruszy swoje 4- litery i pogoni swoje podopieczne nieroby do pracy bo za kilka lat Biłgoraj będzie faktycznie miastem emerytów i rencistów.

  3. Monia mówi

    Biłgoraj to już niestety miasteczko emerytów!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.