Praktyki nad morzem

Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju kształci młodzież w wielu zawodach. Wszyscy uczniowie mają możliwość zdobywania nowych doświadczeń zawodowych na praktykach organizowanych w różnych ośrodkach i miejscach w zależności od tego, w jakim zawodzie się kształcą.

Praktyki odbywają się nie tylko w czasie roku szkolnego. Z tej możliwości skorzystała 5-osobowa grupa uczniów klas technikum gastronomicznego i kelnerskiego. W lipcu wyjechali do nadmorskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Feniks” w Jastrzębiej Górze, gdzie oprócz wykonywania czynności zawodowych związanych z przygotowywaniem potraw i napojów, doskonalili znajomość języka obcego, podczas obsługi kelnerskiej gości z zagranicy. W czasie wolnym od praktyk wypoczywali nad morzem i zwiedzali. Cała grupa wróciła bardzo zadowolona. Uczniowie mówią, że wiele się nauczyli, mile spędzili czas i zawarli ciekawe znajomości.

Obecnie na praktykach przebywa kolejna grupa uczniów. Młodzież chwali sobie współpracę z ośrodkiem „Feniks”. O innych praktykach uczniów Technikum ZSZiO będziemy pisać w kolejnych artykułach.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.