- Reklama -

- Reklama -

Pracownicy biłgorajskiego Oddziału ZUS pomagają (audio)

Łamią stereotypy "bezdusznych" urzędników i kolejny raz pokazują, że mają wielkie serca. Spełniają marzenia podopiecznych Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Mowa o pracownikach i dyrekcji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju.

Kolejny już rok pracownicy tej instytucji włączyli się w akcję charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, aby dać radość tym, których los w życiu nie oszczędził.

– Akcje pomocowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pracowników ZUS. W ostatnią zaangażowało się ok. 280 osób z dwóch budynków przy ulicy Kościuszki oraz ulicy Krzeszowskiej. Wszyscy okazali wielkie zainteresowanie. Spełniliśmy życzenia podopiecznych z Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Uda się im podarować więcej prezentów niż oczekiwali, dlatego  mamy ogromną satysfakcję – mówi Zbigniew Wasąg, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju. 

Zaangażowali się ludzie z sercem, z wielkim zrozumieniem sytuacji dla tych, którzy żyją w niecodziennych warunkach, bez rodziny i stąd taka wielka empatia. Mam nadzieję, że prezenty będą im służyły. Jest to wymierna pomoc tym najbardziej potrzebującym i szlachetna rzecz. Myślę, że w kolejnych latach będziemy również uczestniczyli z nie mniejszym zaangażowaniem w tego typu akcjach – dodał. 

Prowadzą kilka zbiórek naraz 

Oprócz pomocy dla Domu Dziecka w Zwierzyńcu prowadzona jest równocześnie druga zbiórka. Tym razem dla placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Dom” prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP w Tuligłowach. Niegdyś znajdował się tam ośrodek uzdrowiskowy, a jego pensjonariuszem był jeden z pracowników ZUS, który teraz zapoczątkował zbiórkę darów i tak się zaczęło… Obecnie dla tej placówki zbierane są ubrania, zabawki i drobny sprzęt.

- Reklama -

Oprócz pracowników zatrudnionych w Oddziale biłgorajskiego ZUS do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przyłączyli się  pracownicy kontroli wewnętrznej i informatycy.

Co ofiarują dzieciom? 

To, o czym dzieci napisały w listach mikołajkowych. Najmłodszy chłopiec zażyczył sobie hulajnogę. Dla tych starszych skompletowano rzeczy potrzebne do usamodzielnienia się czyli: walizki, komplet talerzy, kubki, komplety ręczników, suszarkę do włosów i inne niezbędne rzeczy, które z pewnością przydadzą się im w dalszym życiu.

Fajnie jest się dzielić, każdy z nas tak naprawdę przy okazji świąt Bożego Narodzenia czeka na upominek, na drobny prezent, więc tym bardziej dzieci oczekują. Cieszymy się z tego, że mogliśmy pomóc oraz wywołać radość i uśmiech na twarzach wychowanków – podsumowuje Marta Woźnica z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Biłgoraju.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.