- Reklama -

- Reklama -

Prace na ukończeniu

- Reklama -

Ul. Nowakowskiego w Biłgoraju wykonywana jest w ramach tzw. „schetynówek”. Samorząd miasta na ten cel otrzymał dofinansowanie w kwocie 3 mln zł. Prace ruszyły pod koniec kwietnia. – Aktualnie prowadzimy prace wykończeniowe humusowanie (zespół czynności przygotowujących powierzchnię gruntu do obudowy roślinnej, obejmujący dogęszczenie gruntu, rowkowanie, naniesienie ziemi urodzajnej z jej grabieniem i dogęszczeniem przyp. red.), umacniamy skarpy faszyną – informuje w rozmowie z NOWą Anna Strożek, specjalista ds. Komunikacji Zewnętrznej Skanska S.A., firmy wykonującej prace. Wykonywane są również

ostatnie prace brukarskie na zjazdach. W przyszłym tygodniu wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe oraz bariery energochłonne.

urząd MArszałkowski projekt

 Zgodnie z harmonogramem, prace mają się zakończyć 10 października br. Po ich zakończeniu trwać będą procedury odbiorowe, które zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się 28 października. – Na tym etapie prowadzonych robót droga jest już dostępna dla ruchu mieszkańców i właścicieli posesji przy ulicy Nowakowskiego, mieszkańcy mają zapewniony dojazd do swoich posesji – wyjaśnia Anna Stożek.

 Przypomnijmy. Prace przy inwestycji rozpoczęły się 19 kwietnia. Realizuje je rzeszowski Oddział Budownictwa Inżynieryjnego Skanska. Inwestycja obejmuje dwukilometrowy odcinek ul. Nowakowskiego w Biłgoraju. Dzięki inwestycji kierowcy będą mogli bezpieczniej podróżować, a mieszkańcy zyskają lepszy dojazd do swoich posesji. To już druga inwestycja drogowa Skanska w mieście. W ubiegłym roku spółka zrealizowała przebudowę ulic Sikorskiego i Armii Kraków.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.