- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Prace idą pełną parą

Nowe ławki, alejki i donice na kwiaty. Skwer znajdujący się u zbiegu ulicy Zamojskiej i 3 Maja przechodzi gruntowny remont.

- Reklama -

 

 

- Reklama -

Skwer doczekał się remontu. Powstają nowe alejki, kwietniki i ławki. Inwestycja zostanie wykonana za ponad 830 tys. zł. – 1 października 2020 r. przekazano plac budowy na zadanie pn.: „Modernizacja skweru położonego pomiędzy ul. 3 Maja a ul. Zamojską w Biłgoraju”. Koszt inwestycji wyniesie 836 400 zł brutto, a termin zakończenia zadania planowany jest do 30 kwietnia 2021 roku – informuje burmistrz Janusz Rosłan. 
Założeniem do projektowania skwerku było zharmonizowanie układu tej inwestycji z zagospodarowaniem kościoła, ale również z placem przed budynkiem Urzędu Miasta. Większość elementów wykonana jest z granitu o grubości 8 cm. Zastosowano podobne rozwiązania dotyczące m.in. oświetlenia czy chodników jak przy ul. 3 Maja i budynków wokół Placu Wolności. Z dwóch punktów świetlnych podświetlony zostanie kościół.

Układ skweru zostanie  uporządkowany poprzez budowę nowych ciągów pieszych wyznaczonych w oparciu m.in. o oś widokową skierowaną na kościół. Na skrzyżowaniu ścieżek w centralnej części skweru zaprojektowano plac w kształcie elipsy z okrągłym kwietnikiem – siedziskiem. W projekcie wszystkie ścieżki są skierowane do środka kwietnika. Natomiast okręgi nawiązywać mają do tradycyjnych biłgorajskich sit. Obelisk poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu będzie przeniesiony na utwardzony teren, co umożliwi okazjonalne gromadzenie się w tym miejscu społeczności oraz organizowanie uroczystości.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Adam mówi

    Z tą pełną parą bylbym tak na 10%

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.