- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Praca w domu – poradnik dla pracodawcy

Każdego zaskoczyła nowa sytuacja związana z koronawirusem. Dla pracodawców, jak i pracowników, było to coś nowego, z czym szybko trzeba było sobie poradzić. I uwierzcie - nie tylko pracownicy mieli problem z dostosowaniem się do nowego porządku. Również pracodawcy zastanawiali się jak kierować zespołem w taki sposób, aby wszystko było zrobione, aby nie przesadzić, a jednocześnie aby nie trzeba było potem niczego poprawiać. Jeśli nadal nie wypracowaliście sobie jeszcze swojego schematu kierowania zdalnym zespołem - ten poradnik jest dla was.

- Reklama -

Kierowanie zdalnym zespołem – jak to zrobić?

Wydaje nam się, że pracodawca ma jeszcze trudniej niż pracownik. On musi przyzwyczaić się do wykonywania swoich obowiązków w domu. I tyle. Znaleźć swoje rozwiązania, wdrożyć się w to i gotowe – po kilku dniach, ewentualnie tygodniach, jest wprawiony w boju. Pracodawca nieustannie musi pilnować swoich pracowników, sprawdzać ich, przekazywać nowe pomysły i rozwiązania. I to wydaje się czymś, co trudno zrobić w stosunku do kilku pracowników. A co, jeśli jest ich kilkudziesięciu albo kilkunastu? A kilkaset?! Dlatego właśnie wydaje nam się, że praca w domu najtrudniejsza jest właśnie dla menadżerów, kierowników i szefów, którzy kierują swoimi zespołami. Jak robić to lepiej, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji? Podpowiadamy w tym krótkim poradniku:

toyota Yaris
  • Komunikacja to podstawa – każdy szef powinien umieć, w jak najprostszy sposób komunikować się ze swoimi pracownikami. Musi jasno, klarownie i spójnie przedstawiać najważniejsze założenia, zmiany i nowe pomysły. Warto nawet najprostsze i najbardziej oczywiste rzeczy wypowiedzieć i nazwać po imieniu. To minimalizuje ryzyko niezrozumienia i błędów.
  • Rozdzielenie zadań – w biurze można było dogadać na gorąco, co kto robi. Teraz warto, aby każdy wiedział, czym się zajmuje i miał swoje sprawy, za które jest odpowiedzialny. Dzięki temu nie będzie problemów i niesnasek między pracownikami i od razu będzie wiadomo, kogo trzeba poprawić, jeśli coś pójdzie źle.
  • Postaw na swobodę – jeśli ciągle będziesz kontrolował swoich pracowników, np. dzwonił, pisał maile, wysyłał SMS-y, to… paradoksalnie nie pomożesz im, a zestresowani będą robili swoją pracę gorzej. O ile w ogóle będą mieli czas na to, aby coś zrobić, skoro będą musieli odbierać ciągle twoje połączenia.
  • Narzędzia, które ułatwiają pracę – znajdźcie wspólnie komunikatory, stwórzcie sobie dysk Google albo skorzystajcie z możliwości zrobienia dokumentu, do którego każdy ma dostęp i może go aktualizować. Zobaczcie, jakie rozwiązania technologiczne sprawdzą się u was!

Banalnie proste, prawda? Zaledwie kilka prostych kroków może sprawić, że będzie się wam wszystkim pracowało lepiej. Ciekawi jesteśmy, jakie wy macie sposoby na zdalne zarządzanie zespołem?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.