- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pozwólcie nam pracować!

 Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując od społeczeństwa mandat zaufania, realizuje obietnice wyborcze. Sprawując władzę od niespełna 3 miesięcy, ciągle jesteśmy atakowani przez opozycję, która walczy o utrzymanie poprzedniego systemu i stanu rzeczy. Na początku grudnia Ryszard Petru z Nowoczesnej oraz Grzegorz Schetyna z PO byli w Brukseli, gdzie przekazywali negatywne informacje na temat sytuacji w Polsce. Takie działania prowadzą do osłabienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej, służą jedynie interesom poprzedniego establishmentu  mówiła na wstępie konferencji poseł Agata Borowiec. Dodała, że premier Beata Szydło podczas debaty w Strasburgu przedstawiła fakty i konkrety na temat zmian, jakie Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w naszym kraju. Wsparło ją wielu europejskich polityków. Tym wystąpieniem premier Szydło udało się obronić dobre imię Polski w Europie i udowodnić, że oskarżenia polityków niepogodzonych z werdyktem wyborczym nie mają merytorycznych podstaw.

Poseł twierdziła, że pomimo oczywistej porażki opozycja dalej krytykuje Polskę za granicą. Ryszard Petru i jego partia zacieśniają kontakty z europejską frakcją naczelnego krytyka Polski Guya Verhofstadta, natomiast Platforma Obywatelska stawia demokratycznie wybranemu rządowi ultimatum i zapowiada poparcie dla rezolucji Parlamentu Europejskiego w tej sprawie. Opozycja nie chce dyskutować i wykorzystując swoje kontakty w  Europie, próbuje zablokować prace rządu.

Agata Borowiec zwróciła uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje swój program wyborczy. Ten program został wybrany przez Polaków w demokratycznych wyborach. Zachowanie opozycji utrudnia wypełnianie mandatu i obietnic przedwyborczych. Mówiła, że program Prawa i Sprawiedliwości jest programem prospołecznym, wprowadzającym długoterminową perspektywę rozwoju i myślenia o Polsce i o Polakach.

- Reklama -

 Następnie głos zabrał radny Rady Powiatu Henryk Paska. Wiele potrzebnych ustaw zostało już uchwalonych. W najbliższym czasie będzie zrealizowany sztandarowy punkt programu Prawa i Sprawiedliwości, jakim jest program Rodzina 500+. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że naszego kraju nie stać na to, aby Polaków było więcej. Ten program to systemowe wsparcie polskich rodzin. Z pomocy będą mogli skorzystać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia  mówił. Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł na osobę rodzina z jednym dzieckiem również otrzyma 500 zł. Ze wsparcia skorzysta 2,7 mln rodzin. Warto zwrócić uwagę, że przeciętne wydatki na osobę w rodzinie z trójką dzieci wynoszą w Polsce 504 zł, jesteśmy więc w ogonie Europy – to trzeba zmienić dodał. 

 Ponadto na konferencji przekazano informację, że biuro poseł na Sejm RP Agaty Borowiec otwarte jest od listopada 2015 r. i mieści się w Biłgoraju przy ul. Bankowej 4a. 

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, w każdy wtorek w biurze udzielane są bezpłatne porady prawne, na które można umówić się pod numerem tel. biura 530 356 121. Natomiast od 27 stycznia w biurze w Biłgoraju udzielana jest pomoc w rozliczaniu PIT-ów za 2015 r., z przeznaczeniem 1% podatku na Fundację „Lux veritatis”.

CallSend SMSCall from mobileAdd to SkypeYou`ll need Skype CreditFree via Skype

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.